Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

Член од
20 декември 2015
Мислења
122
Поени од реакции
40
gledav reklama Igor Dzambazov najavi kao prijavete se narame talenti nema potreba da odite vo drugi drzavi da si gi pokazete svoite sposobnosti..... sasa kovacevic ne smee da se pee... i na kraj od ziri kazuva ti znaes da pees ama ne si ona sto go barame za ova sou. :tapp: ustvar ne ni znaat samite sto baraat. Aj moze pocetok e moze ke se podobrat ponatamu ama vo 2 emisi edaj 10 dusi ako pominaa. aj si vikam ubavo ko im tekna nesto da napravat ama dzabe ko i zirito im e uzasno. neorganizirana rabota.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
794
Поени од реакции
930
Ајде вака, show сите знаеме што значи. Некој што се моча од страв на бина не може да направи show, тие му кажуваат во лице дека и да има добар глас не е тој за на сцена. Зошто не за балканската музика, затоа што веќе преку к*р им е дојдена на сите во секој кафич и дискотека се пушта екс ју бидејќи немаме сопствена музика, како минуваат годините има по некоја песна што ќе остане но не е тоа тоа... Македонија никогаш не вложувала во пеачи еве сега вложува и овде се најде некој шугав што е необразован но има пари да нарекува друг дека е пијаница и кљошар, не другарче училиштето и домот може да ти дадат култура и некое образование што тие го сакаат, но улицата го дава најголемото образование што тебе ти треба. Игор е еден меѓу ретките во нашава земја кој може да направи show а истиот е музички поткован. Ова е аудиција, незнам дали си гледал еве од овие твоите „Ѕвездите на Гранд“ како личи аудиција и се останато, пластична маса и столчина за на изллет што се склопуваат...

Само што не требало аудициите да се прикажуваат јавно пошто навистина е срам преголем за пријавените, мене повеќе ми е срам од нив што му е изгледа :(
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.327
Поени од реакции
6.203
Ајде вака, show сите знаеме што значи. Некој што се моча од страв на бина не може да направи show, тие му кажуваат во лице дека и да има добар глас не е тој за на сцена. Зошто не за балканската музика, затоа што веќе преку к*р им е дојдена на сите во секој кафич и дискотека се пушта екс ју бидејќи немаме сопствена музика, како минуваат годините има по некоја песна што ќе остане но не е тоа тоа... Македонија никогаш не вложувала во пеачи еве сега вложува и овде се најде некој шугав што е необразован но има пари да нарекува друг дека е пијаница и кљошар, не другарче училиштето и домот може да ти дадат култура и некое образование што тие го сакаат, но улицата го дава најголемото образование што тебе ти треба. Игор е еден меѓу ретките во нашава земја кој може да направи show а истиот е музички поткован. Ова е аудиција, незнам дали си гледал еве од овие твоите „Ѕвездите на Гранд“ како личи аудиција и се останато, пластична маса и столчина за на изллет што се склопуваат...

Само што не требало аудициите да се прикажуваат јавно пошто навистина е срам преголем за пријавените, мене повеќе ми е срам од нив што му е изгледа :(
[Темна уличка во позадина. Градска бучава]
Има 19 години.
Објаснува кое образование е потребно во животот.
Улицата... Гетото... Животот....
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Се арно само лошо е што даваат 5 мин. аудиција па 20 минути политички реклами, па пак 5 мин. аудиција па пак 20 мин. политички реклами, ама буквално, мерев на саат. Иначе добри се жири-то ко за МК услови, и лично ми олесна шо Тони не го земаа да им се дере ааааххххааааа, ааааааааааааааа, аааахххаааааааааа (смеење со сила)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.233
Поени од реакции
1.554
Вчера го гледав и искрено не ми е нај нај,
од онаа што го сватив они бараат некој кој знае да пее и да глуми и прават кастинг спрема улогите потребни во мјузикалот Тајно моја.
Значи ги филтрираат спрема тоа, а не дали го бива за пеење или не.
А фактички мнозинството се ѓон:icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Мене лично ми се свиѓа шоуво. Посебно ми се свиѓа тоа што не бараат само некој кој знае добро да пее, туку и некој кој знае да игра и добро да се однесува на сцена и пред камера. Тоа посебно ми се свиѓа, затоа што само така може Македонија да добие музичка ѕвезда. Музичка ѕвезда не е некој кој знае само добро да пее, такви ги имаме еден куп, затоа и немаме музички ѕвезди.

Најакото од се е кога ќе се појават старци или мали деца и после има кажуваат не е тоа што го бараме. Можеле да одредат годините од колку до колку да се пријавуваат а не вака да се малтретираат деца и старци безвезе.

Покрај годините пред почеток на шоуто во рекламата и во листот за пријавување требало да напишат каков жарн смее да се пее.
И јас баш тоа го приметив. Кога го најавуваа шоуво кажаа дека не е битна возраста на кандидатите, а сега и на децана што знаат супер да пејат им викаат премали сте за ова шоу. Бар требале да нагласат од која до која возраст може да се пријавуваат. И ми се свиѓа тоа што не даваат да се пее српско. Треба и англиските песни да ги забранат. Македонско музичко шоу е:)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
Многу е cringeworthy шоуво :D[DOUBLEPOST=1480621293][/DOUBLEPOST]Леле го глеам видеово, не можам, превише cringe има кај оваа водителкава што ги пречекува тие што искачаат после кастингот, не можам да издржам :noze::X3::oops:
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Сум мислел дека вашите 5 минути на вучич биле нешто најглупо смислено и реализирано до сега
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.739
Поени од реакции
6.678
детево што го уништи англискиот јазик. :pos: Баш ќе чекам ко ќе постават епизодата да си се изнасмеам на глупостиве што ги пееше. :pos::pos::pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Зошто воопшто го направиле достапно за јавноста ова, стварно не знам, можеле фино лепо двајца квалитетни да одберат во тајни аудиции и да си продолжат со проектот. Ужас кандидати од она што видов, не знам со кој памет се пријавуваат, башка и проектот има сосема поинаква замисла од што они се претставуваат.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.233
Поени од реакции
1.554
Зошто воопшто го направиле достапно за јавноста ова, стварно не знам, можеле фино лепо двајца квалитетни да одберат во тајни аудиции и да си продолжат со проектот. Ужас кандидати од она што видов, не знам со кој памет се пријавуваат, башка и проектот има сосема поинаква замисла од што они се претставуваат.
Они помислеле дека тоа е аудиција за звезде пинкове гранде, не сватиле дека тоа е кастинг за мјузикал.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Мене ептен ме насмеа она девојчено со црно плава коса во реп во втората епизода што после првата песна почна да плаче и што и дадоа втора шанса да пее пак од кога сите ќе ги поминат. Девојчево доаѓа пак да пее, целата насмеана, ама катастрофа пее и Игор Џамбазов ја бацува во чело/глава и и вика ,,А ти да си шиеш по дома?". :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom