Како работам во поранешната фабрика за авијација во Ташкент

вован1

http://1917.gq/jy/jyindex.htm
Член од
10 декември 2017
Мислења
79
Поени од реакции
131
Патем, за да биде појасно, можам да додадам за дневната рутина. Па да одиме.

Декември-јануари имавме ноќни смени. СЕКОЈ ноќ по ред - 13 часа. Седум дена во неделата.

Девојчињата таму навистина се онесвестија - и самата го видов тоа.

Сега е добро - само 11 часа на ден. Шест дена (работи и саботата).

Плата - 130 $ месечно. Забава?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.977
Поени од реакции
2.454
Патем, за да биде појасно, можам да додадам за дневната рутина. Па да одиме.

Декември-јануари имавме ноќни смени. СЕКОЈ ноќ по ред - 13 часа. Седум дена во неделата.

Девојчињата таму навистина се онесвестија - и самата го видов тоа.

Сега е добро - само 11 часа на ден. Шест дена (работи и саботата).

Плата - 130 $ месечно. Забава?
Мислев дека само во Кина имаат таква рутина. Ова е навистина страшно.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
429
Поени од реакции
554
Патем, за да биде појасно, можам да додадам за дневната рутина. Па да одиме.

Декември-јануари имавме ноќни смени. СЕКОЈ ноќ по ред - 13 часа. Седум дена во неделата.

Девојчињата таму навистина се онесвестија - и самата го видов тоа.

Сега е добро - само 11 часа на ден. Шест дена (работи и саботата).

Плата - 130 $ месечно. Забава?
Друже ти погрешил си нешто фурмот, Русија не ти е овоа. Ние со оваа држава неможеме да се оправеме уште фале ни за русите да гледаме...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.977
Поени од реакции
2.454
Друже ти погрешил си нешто фурмот, Русија не ти е овоа. Ние со оваа држава неможеме да се оправеме уште фале ни за русите да гледаме...
Ташкент е Узбекистан друже, не е Русија. Пишувај литературно, во спротивно нема да може да те разбере кога ќе преведува на Google Translate.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
429
Поени од реакции
554
Ташкент е Узбекистан друже, не е Русија. Пишувај литературно, во спротивно нема да може да те разбере кога ќе преведува на Google Translate.
Слично е, дури и они живеат подобар живот од нас, види им го главниот град како е среден со култури и историја.

Другар @вован1 пофали се не нешто, кажи и на вас да не ви го покачија зејтино од 70 на 95 денара?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.126
Поени од реакции
12.447
Патем, за да биде појасно, можам да додадам за дневната рутина. Па да одиме.

Декември-јануари имавме ноќни смени. СЕКОЈ ноќ по ред - 13 часа. Седум дена во неделата.

Девојчињата таму навистина се онесвестија - и самата го видов тоа.

Сега е добро - само 11 часа на ден. Шест дена (работи и саботата).

Плата - 130 $ месечно. Забава?
Ты чё чувак,на приколе что лы?
 

вован1

http://1917.gq/jy/jyindex.htm
Член од
10 декември 2017
Мислења
79
Поени од реакции
131
Не само во Кина. Но, и во многу други капиталистички земји. Во моментов го проучувам ова прашање. на пример, во Кореја и Јапонија - 13 часа работен ден е норма. Но, мислам дека таму се платени многу.
Можеби нивните земји имаат закони. Но, во мојата земја законите тешко функционираат.

Иако едно лице сè уште не може да издржи толку многу. Телото се истроши ...

Патем (за споредба) возење со автобус и леб со нас по цена од 0,2 долари.
[извини, јас навистина не разбирам за зеjтино]

Ты чё чувак,на приколе что лы?
што има за забава - вообичаена експлоатација на човек од човек.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom