Како настана популарното Југо...

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Абе ништо неможе со нашиве Југовци и останати производи на Застава... Остајте ги оние од Запад, Кренатине... Yes, да прават поубави и поснажни коли, али нека се мерат која може повеќе да издржи да видиме:):):)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
И не правиме муабет за резервни делови... Еве ви споредба. Полуосовина за Рено Меган, кај ја немаше никаде од фабрика ја нарачуваа кај ако ви кажам колку пари е, ке заборавите дека Рено постои како марка... 700 евра!!! Е затоа Југцето е царско возило. Што и да ти се расипе ке го поправиш со минимална сума на пари, а за 700 евра.... ке земеш уште едно за делови.
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
И не правиме муабет за резервни делови... Еве ви споредба. Полуосовина за Рено Меган, кај ја немаше никаде од фабрика ја нарачуваа кај ако ви кажам колку пари е, ке заборавите дека Рено постои како марка... 700 евра!!! Е затоа Југцето е царско возило. Што и да ти се расипе ке го поправиш со минимална сума на пари, а за 700 евра.... ке земеш уште едно за делови.
Абе немора ни да е оргинален дел за Југото:):):), стави му некој колку да стојт и пак ќе работи....:pos2:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
0
Na saem na avtomobili razgovaraat trojca pretstavnici od mercedes, tojota i jugo:
Mercedes veli nie za da proverime kako dihtuvaat vratite ostavame navecer vo kolata macka pa sabajle ako e ziva znaci ne dihtuva.
Od toyota veli i nie go primenuvame istiot princip samo so glusec.
A od jugo: Da da i nie rabotime spored istite normi navecer ostavame macka vo yugo i sabajle ako e tuka znaci dobro dihtuva.
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
југото и заставата спрема со се прогласени според некои за најлош автомобил сепак се добри и издрзливи масини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom