Како да си направите вебстрана?

Член од
22 декември 2018
Мислења
65
Поени од реакции
26
Дечки што е фората на правење страна од почеток од 0 , за разлика од страна преку WordPress,Blogger..

Маката е преголема .. Али ако видиш можеш да правиш страни преку вордпрес и да купуваш теплејтс страната ќе ти биде џам..

Ме интересира ова пошто планирам да се запишам на факултет нешто поврзано со хтмл,јава,цсс јазиците.. пошто доста добра услуга е оваа а и платена е..
Со програмирање нема ништо што можиш да го направиш без мака, затоа и е толку платено.
Правење страна со WordPress наместо од 0 е заштедување време, но доколку не знаеш HTML i CSS, нема поента да учиш ништо друго, затоа што се најлесен дел од целата приказна.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.815
Поени од реакции
1.254
Има заинтересираност за темава да продолжам со туторијали? Бидејќи не е лесно да се среди еден туторијал со слики со примери.
Има заинтересираност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom