Како да ги спречам дамките?

TheRocky

Mite a.k.a nG.NoobsGonnaDie
Член од
15 септември 2008
Мислења
157
Поени од реакции
5
Здраво, оваа тема ја отворив лично за да кажете дали има некое чаре за дамки да се отсранат и потоа администраторот нека ја заклуви темава..
Чекам брз одговор:smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Какви дамки?
светло кафеафкасти? од сонце? од витилиго(недостаток на меланин) бели дамки што се јавуваат по кожата? На ниво на кожа? Над ниво на кожа? бемки?
какви дамки:?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Здраво, оваа тема ја отворив лично за да кажете дали има некое чаре за дамки да се отсранат и потоа администраторот нека ја заклуви темава..
Чекам брз одговор:smir:
Ако мислиш на пеги... ондак прати ми пп порака ке ти кажам не е вака за у јавност ке се појават многу стереотипи :D
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ако мислиш на пеги... ондак прати ми пп порака ке ти кажам не е вака за у јавност ке се појават многу стереотипи :D
Пеги колку што знам се отстрануваат ласерски,а што се однесува до лузни ќе се појават гарант, секогаш нешто кога се отстранува од дермисот лузната е фактор се појавува гарант! ама со природни лекови тешко дека ќе ги отстраниш. Ако се работи за пеги нормално, иначе пегите како и бемките и витилигото се наследни така што не можеш превентивно да делуваш.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Пеги колку што знам се отстрануваат ласерски,а што се однесува до лузни ќе се појават гарант, секогаш нешто кога се отстранува од дермисот лузната е фактор се појавува гарант! ама со природни лекови тешко дека ќе ги отстраниш. Ако се работи за пеги нормално, иначе пегите како и бемките и витилигото се наследни така што не можеш превентивно да делуваш.
Инаку како што наведувам во моите постови, јас ги отстранив ( сеа не 100% ) ама повеќето, не дека имав многу но ми сметаа, со природен лек кој можеш да го практикуваш еднаш годишно, точно на тој празник треба да направиш неколку работи и тие едноставно ке избледеат, немора да поглегнуваш на ласерски операции. Тоа ми го кажа бабами, бев скептик, но испадна дека понекогаш Господ може да помогне повеќе одколку што мислев, едноставно само треба да имаш вера и трпение.:smir:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Инаку како што наведувам во моите постови, јас ги отстранив ( сеа не 100% ) ама повеќето, не дека имав многу но ми сметаа, со природен лек кој можеш да го практикуваш еднаш годишно, точно на тој празник треба да направиш неколку работи и тие едноставно ке избледеат, немора да поглегнуваш на ласерски операции. Тоа ми го кажа бабами, бев скептик, но испадна дека понекогаш Господ може да помогне повеќе одколку што мислев, едноставно само треба да имаш вера и трпение.:smir:
Многу ме интересира кој е тој твој мистериозен лек, акo не ти пречи да го кажеш рецептот:) а и на кој празник треба да се направат метаниите:)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Вака ... Значи дејствието мора да се одвива на Ѓурѓовден.
Пред да изгрее сонцето(ова е најважно). Излегуваш надвор и застануваш пред детелинки. Се наведнуваш го триеш лицето 3 пати од детелинките и викаш "До сега на мене, од сега на тебе".
Стануваш се помолуваш на Господ. И едноставни ќе видиш како самите ќе избледеат, и така нема да подлегнуваш на хируршки зафати. Абе арно вика баба ми, лекот е 5пари ама тешко му на оној што неверува и незнае : ))))

И тоа , има и некои други лекови, за најразлични работи... само не постирам више, знам дека ке бидам мета на саркастични дофрлки и заебанции.

На кој му треба нека праша, ако знам ке му одговорам ако не, здравје :) :smir::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom