Како да ги изразам вените на рацете???

  • Креатор на темата AudiA6
  • Време на започнување

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.217
Поени од реакции
7.370
Мускули - да, ама вени - њет.

Кога ги гледам вака ме потсеќаат на зелка, ко да се вонземјани :вонзем:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.717
Поени од реакции
11.426
Јас имам изразени вени. Проѕирен тен, сите вени ми се гледаат.
Овие со вежбање, пффф, се тоа е вештачко создадено. :coffee:
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
138
Поени од реакции
99
Вените излагаат кога си на низок процент на масно ткиво.

А бодибилдериве што ги ставаш се на стероиди и тие можат да се симнат на многи низок процент масно ткиво 3-5% додека ние природните моЖеме да го одржуваме до 10%
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.217
Поени од реакции
7.370
Најјакото е кога некој од нив ќе земе да те убедува дека не е на стероиди и дека "не се разбираш од бодибилдинг, затоа така мислиш".
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
138
Поени од реакции
99
Најјакото е кога некој од нив ќе земе да те убедува дека не е на стероиди и дека "не се разбираш од бодибилдинг, затоа така мислиш".
По мојава теретана ги глеам сите "лични тренери" кои појма си немаат ама ги лажат луѓето со мускулите од боцка..за жал сакаат да ги лажеш
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.956
Поени од реакции
8.264
Најјакото е кога некој од нив ќе земе да те убедува дека не е на стероиди и дека "не се разбираш од бодибилдинг, затоа така мислиш".
Само генетика и веј бајо мој ;)[DOUBLEPOST=1500137566][/DOUBLEPOST]
По мојава теретана ги глеам сите "лични тренери" кои појма си немаат ама ги лажат луѓето со мускулите од боцка..за жал сакаат да ги лажеш
Убаво е да се лажат луѓето, ако им ја кажеш вистината деак никогаш нема да станат како нивните идоли од сликите нема ни да вежбаат.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.956
Поени од реакции
8.264
На кој начин?
Не секој расти исто за време на циклус (кевин леврони се фалеше дека кога бил млад се припремал за на бина за 4 месеци) формата и поставеност на мускулите и коските влијае на финалниот изглед...едноставно, генетскиот потенцијал те лимитира, сите се боцкаат, али еден е мр олимпија.
https://www.youtube.com/watch?v=GiG5Se2Lq_o
https://www.youtube.com/watch?v=8BJvVqVaIVg&t=41s
Кај просечен човек 3-6 месеци се малку за на куп на Македонија да излезе, а не пак на Мр. Олимпија.
 
На врв Bottom