Како да ги изразам вените на рацете???

  • Креатор на темата AudiA6
  • Време на започнување

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Не бидете толку наивни бе свиѓа дечково некоја медицинска сестра :pos::pos::pos:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не планирам да одам на стероиди во животов, туку само секогаш на природна база :)
Џим Баја ти ли си бе, бем ти ситно жито? Те снема од нетов бајо мој, само Веј мико мој, само нечурал.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Здраво на сите, се надевам ке ми помогнете..... има 1 година откако се бавам со бодибилдинг ама вените на рацете не ми се познаваат :unsure: би сакал да се познаваат и да бидат изразени, разбарував и сватив дека ми се внатрешни, имам 18 години и тежок сум 88кг и висок 186cm, после секој тренинг се познаваат и тоа само неколку, а потоа се губат, сало речиси малце имам на рацете повеќето е дефиниција, но некои и премногу имаат сало па му се познаваат..... Некој да не знае да ми помогне што би требало да применам :(
Зачлени се во клуб на крводарители!Слушам таму сите имале вени ко корења!(y)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Билдериве како да живеат во некој паралелен универзум :D Кој ве лаже дека сите сакале такви вени, језиво е од женска гледна точка. Освен ако не планирате да ја дејтате Мортиша од Адамс Фемили.
Не ми руши филм сега... не сите вени како цеви, на раката само тие главните, така по малку изразени :brlav:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Здраво на сите, се надевам ке ми помогнете..... има 1 година откако се бавам со бодибилдинг ама вените на рацете не ми се познаваат :unsure: би сакал да се познаваат и да бидат изразени, разбарував и сватив дека ми се внатрешни, имам 18 години и тежок сум 88кг и висок 186cm, после секој тренинг се познаваат и тоа само неколку, а потоа се губат, сало речиси малце имам на рацете повеќето е дефиниција, но некои и премногу имаат сало па му се познаваат..... Некој да не знае да ми помогне што би требало да применам :(
Венската изразеност си доаѓа со текот на времето, т.е. со стажот во теретана како резултат на хронична зголемена потреба на мускулатурата од хранливи материи и кислород. Секако важна улога игра и генетиката, како и процентот на телесни масти, поточно колку помал процент на телесни масти имаш толку повеќе ќе дојдат во израз вените.

Јас би ти препорачал некој додаток во исхраната од групата на азотни оксиди, кои го пролонгираат чувството на напумпаност после тренингот а со тоа и венскиот релјеф. Еден од поквалитетните е No Xplode, на пример.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Повеќето луѓе бараат чаре да ги тргнат од дисплеј вените при билдање, ти си запнал да ти се гледале ....:confused:
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
само ти пумпај, вените сами ќе испаднат
 
A

AudiA6

Гостин
Еве вака ми изгледа моментално раката додека седам на компјутер. Не очекувај нешто повеќе од ова. На поладно време поповлечени се. Исто така и ако си на low carb диета заборави на вени..

Прегледај го приврзокот 148456
Венската изразеност си доаѓа со текот на времето, т.е. со стажот во теретана како резултат на хронична зголемена потреба на мускулатурата од хранливи материи и кислород. Секако важна улога игра и генетиката, како и процентот на телесни масти, поточно колку помал процент на телесни масти имаш толку повеќе ќе дојдат во израз вените.

Јас би ти препорачал некој додаток во исхраната од групата на азотни оксиди, кои го пролонгираат чувството на напумпаност после тренингот а со тоа и венскиот релјеф. Еден од поквалитетните е No Xplode, на пример.
Благодарам за мислењето брат, упорен сум се надевам ќе биде :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
За што вежбаш....за да се фалиш со мускулатура и вени?
Не памтам кој беше точно ама некој врвен спортист мислам Атлетичар имаше еден текст пред некое време кај што човекот вика "Физичката култура ја има изгубено смислата тогаш кога луѓето почнале да тренираат и вежбаат за изглед." Е тоа е тоа... :)
 
G

Gosh

Гостин
Контурирај си ги. :toe:
Коа може мускулите, валјда може и вените.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Дебелите најпаметни на темава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom