Како го разбирате зборот другарство?

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Otsekogas sum sakala da znam, sto mislam lugeto za zborot drugarstvo?
dali postoi drugarstvo? Ne e vazno dali pomegu masko i zensko ili zensko so zensko :)

Navalete luge so vasite mislenje :)
A ako ima slicna tema na ovaa, vo kanta ajde:vozbud:

Vi blagodaram:smir:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Има слична тема, која разработува што е вистински пријател и како ние тоа го разбираме. Меѓутоа сакам да видам дали темава би можела да добие малку поинаков правец на развој.
Зборот како збор, обичен како и сите останати. Меѓутоа доблеста да го спомнеш и воедно да кажеш дека добро знаеш што значи го прават нешто повеќе.
Зборот другарство го разбирам како еден процес на заедничко функционирање помеѓу две лица кои себеси се сметаат за складни во размислувањето меѓусебе и се надополнуваат секој пат кога можат да го направат тоа...
Ќе го искористам насловот на темата која е слична на онаа...
Другарство е кога некој знае сè за тебе и притоа сепак ти останува другар:)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Другарството го подразбирам како врска помеѓу две деца кои се дружат постојано и нема лажење и озборување меѓу нив.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
drugarstvo e toa nesto koga moze da se doveris izcjalo na eden blizak do tebe covek.drugarstvo e da mozes da razcitas na podkrepata na toj covek vo seki eden moment
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Другарство.. овој збор многу знаат да го злоупотребуваат..
Јас лично под "другарство" подразбирам пред се лојалност.
Не ми е битно воопшто дали имаме исти размислувања, дали имаме исти стил, дали слушаме иста музика и такви глупости, единствено ми е важно само кога ми треба да е тука до мене.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Да бидеш со некого, да не прозборите ни збор а сепак да се чувствуваш убаво.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Другарство. Тежок збор, особено поради тоа што секој човек различно го разбира, за мене другарството е највеке доверба, после тоа сличност на карактери, интересни моменти, меѓусебно разбирање и помагање. Е сега има разлика меѓу другарство и другарство. Со некои другари неможеш да споделиш се чисто ради тоа што нивото на доверба не е доволно големо за да знаеш дека тоа нема да се прошири и да има обратен ефект, а со другарите што можеш да споделиш се во нив има доволно доверба човекот и се е ок, што не значи дека и тие не можат да зезнат работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom