Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Не им требат потхедс највероватно. Океј е да има едно две три места кај што ваквите може да чурат, ама не верувам дека секој кафанџија би сакал да има еден или двајца вакви што ќе му ги бркаат другите гости.
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Не им требат потхедс највероватно. Океј е да има едно две три места кај што ваквите може да чурат, ама не верувам дека секој кафанџија би сакал да има еден или двајца вакви што ќе му ги бркаат другите гости.
Тоа, а и ќе им се намали продажбата на overpriced алхохол.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Не им требат потхедс највероватно. Океј е да има едно две три места кај што ваквите може да чурат, ама не верувам дека секој кафанџија би сакал да има еден или двајца вакви што ќе му ги бркаат другите гости.
Не така, зошто да нема кофи шопови на пример? Веројатно не е идејата у секоја кафана да се чури. Зар може тоа лоша идеја да биде?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Дека се утепани и глупи како просечен граѓанин на земјава?[DOUBLEPOST=1554567945][/DOUBLEPOST]
Не им требат потхедс највероватно. Океј е да има едно две три места кај што ваквите може да чурат, ама не верувам дека секој кафанџија би сакал да има еден или двајца вакви што ќе му ги бркаат другите гости.
Како тоа "ќе им ги брка гостите" го замишљаш?
Има ли такви искуства кај угостителите од земјите каде е ова направено?
Дали има воопшто некакви угостителски негативни искуства, зијан или слично, во земјите кај што е тоа напраено.
На крајот, има статистика за прометот на угостителите, пред и потоа.

Баш замишљам угостител од Прага - Еве откоа ја легализираа марихуаната ми ги бркаат гостите овие што се напушени.
:confused:

Да ти доат у кафана напушен и начукан, па ти види кој од нив двајца ќе ти ги избрка гостите.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Дека се утепани и глупи како просечен граѓанин на земјава?[DOUBLEPOST=1554567945][/DOUBLEPOST]
Како тоа "ќе им ги брка гостите" го замишљаш?
Има ли такви искуства кај угостителите од земјите каде е ова направено?
Па не секој сака да му мириса травата под нос.

Иначе како што го разбрав ова го планирале за секаде да го воведат, не само некои кофи шопови и слично, да би било само тие некои не би се бунеле овие сите против тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Па не секој сака да му мириса травата под нос
Тоа е разлогот зашто да не се легализира таму?
Стварно?
Као да забраниме цигари пошто некој не го сака мирисот. Или да забраниме пржење и скари затоа што некој не го сака мирисот.
Прво измисли разлог кој нигде не држи вода, а сега уште побанален разлог кој е дури и полош од предходниот.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Тоа е разлогот зашто да не се легализира таму?
Стварно?
Као да забраниме цигари пошто некој не го сака мирисот.
Прво измисли разлог кој нигде не држи вода, а сега уште побанален разлог кој е дури и полош од предходниот.
Сега не знам ја кој им е разлогот, може само да претпоставиме но тоа ми е најлогично
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Има ммал милион други разлози кои се далеку повалидни.
На пример, зголемување на стапката на криминал (некаде и намалување, ама генерално зголемување), потоа зголемување на промискуитетност кај малолетниците, зголемување на конзументите кај малолетниците и да не набројувам.

Али тоа дека на угостителот некој му ги брка гостите или на некој му сметал мирисот се прилично лоши причини. Чак ни угостителите не кажуваат точно зошто. Јас пртпоставувам дека се глупи и мислат дека ќе се намали трошењето алкохол.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Угостителите ќар ќе имаат, јас колку што знам отвора апетит треваата. :D
 
K

kicodarker

Гостин
Хотелиерите можат да донесат одлука за во нивните објекти дали ќе се конзумира/продава но не на општо ниво. Во превод, не се тие кои ќе кажат дали би сакале или не, кога во лето пола димни облаци се од трева по плажите,половина од дизелите увезени од дупница.
Без разлика дали некој конзумира или не, сепак марихуаната треба да се декриминализира,и грешно е ставена во категорија дроги. Во иднина овој закон кој го има 70 % од светот ќе биди смешен. Без разлика дали некој ќе се релаксира со некое пиво дома или ќе запали една џоинт. Друга роба е таа која уништува животи и цели фамилии,им ствара зависност и инстант им прави пари на дилери.
Стигматизирана е до бескрај,па ништо чудно овде ако ја легализираат, сендвич мозоците да шетаат со босилек и темјан, и да протестираат против легализацијата.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Јас сум да се криминализира алкохол, тутун и све останато...многу штета сум имал и сум видел од алкохол, тутун и марихуана. Не е можна забрана за овие ама во мојот идеален свет не постои или неможе никако да се дојде до алкохол, тутун и марихуана.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Многу штета имал од марихуана.

Ајде, да чуеме! Цел сум се претворил во уво!
 
K

kicodarker

Гостин
Многу штета имал од марихуана.

Ајде, да чуеме! Цел сум се претворил во уво!
Пробал еднаш, испаничил, и мисли дека добил шизофренија. Заради тој негов аспект,смета дека за сите треба да е забранета. Типично шеријатско размислување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom