Како ви се бендисува American Idiot (Green Day)

Дали ви се допаѓа албумот American Idiot?

  • 1) Да

    Гласови: 31 63,3%
  • 2) Не

    Гласови: 16 32,7%
  • 3) Не знам

    Гласови: 2 4,1%

  • Вкупно гласачи
    49

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
мене лично екстра ми е албумот...малку комерцијален пат фатија...али сепак се супер...boulevard of broken dreams i jesus of surburbia...мој фаворити...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
joki напиша:
мене лично екстра ми е албумот...малку комерцијален пат фатија...али сепак се супер...boulevard of broken dreams i jesus of surburbia...мој фаворити...

Potpuno se slagam zasho porano ne bea tolku komercijalni.Sea nekako takov pat fatija.:nenene:
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
abe ne bea losi grin dej pred ovoj album american idiot.posto mnogu vlegoa u MTV i u komercijala i u takov film.Nemase dovolno "pankeri" na MTV i morase ovie da se izbacat.a imaa pocit porano ama sea.da si kjutime
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
niso posebno ... ali holiday pesnata ja obozavam
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Green Day nema so da se kaze za niv be zivi legendi bukvalno. Ne se ni svesni kolku samo se najdobri u momentov. sekoja cest im gi imam site albumi i vo nieden moment nemaat zgreseno.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Go nemam albumot slusano, ali pesnata e zakon.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Aceva напиша:
Да се искомерцијализираш - значи да седнеш да ја праиш песната допадлива за широки народни маси, вклучувајќи и фолкерчиња и сличен шљам, односно све што може да плати за да ти го купи и слуша делото. American idiot е на некој начин откажување од еден континент пазар. И што се луѓето криви ако им се допаднале на некои кои и не припаѓаат на слушателската олигархија? Дај боже да е така, мож ќе се промени менталната структура на сељаштвото околу нас.
е, ете дека грешиш. да се искомерцијализираш значи своите песни да ги праиш како му е по ќејф на ку*от на твојот менаџер, зашо во спротивно он ќе престане да ти биде менаџер и сите пари у к*рац. а ако си ја праиш музиката како шо тебе ти се свиѓа, тебе нема да те боли дали многу народ ја слуша таа музика или дали Буш и Путин имаат цеде од тебе, и кога-тогаш ќе се издигнеш у музичката сцена (освен во држави каде што да си музичар е помалку исплатливо од ѓубраџија, вклучувајќи ја и нашава државичка). а ако праиш г’дна музика, кој сака да ти биде менаџер нема да има успех.:helou:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Работата е во моралот. Чоек што нејке да се комерцијализира, не се осеќа убаво во своја кожа со таков статус. Ова му доаѓа ко нешто, да бидеш ороспија или чесна домаќинка.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Сите песни од Green Day се ЗАКОН
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Deckite se :zver:ovi i sekoja pesna so ke ja napravat e xtra. Stvarno gi biva.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Punk pocnav da slusam so Green Day u 6to oddelenie, se dodeka ne svativ so e stvarno PUNK...taka da spored mene Green Day ne cinat i pokraj toa sto se komercijalisti i pokraj muzikata so ja svirat...taka da..."American Idiot" e bas onaka Amerikanski Idiot...ne zboram neso, ok e, koj saka neka si gi slusa...samo toa e mojot stav:toe:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
american idiot

naslovot na american idiot e dobar naslov a dobra e i pesnata ama green day epten mu ja preteraa so komercijalata starite pesni im se dobri ama od novite samo american idiot a drugite im se junk
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
dobar im e albumot ali punk-rock ne mi lezi bas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom