Какви ќе бидат импликациите на Косовскиот статус врз Македонија?

Член од
29 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
На прашањето за конечниот статус на Косово треба да се посвети посебно внимание, особено затоа што несомнено ќе има соодветни импликации врз Македонија. Во целава оваа ситуација Македонија треба паметно да се постави. Оставете ваши коментари за импликациите на неговиот статус врз нашата земја!!!
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Косовскиот статус беше решен уште пред да почне бомбардирањето во 1999. Импликациите за Македонија станаа правосилна пресуда во 2001. Претставата е завршена, во догледно време нема да има ништо ново.

Вљубеници во НАТО, не берете гајле и немојте да си ги оптоварувате без потреба мозочните клетки. За важните нешта, има кој да мисли место вас. Ваша задача е - да слушате што ви се вели, да ги извршувате наредбите без многу мрчење, и да викате “ура“ одвреме-навреме, колку да се знае дека сте живи.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Според мојата „анализа” нема никако да го дестабилизира регионот. Тоа е направено да се уплашат оние кои ќе се противат на последната одлука.

Албанците го искористија својот максимум преку војна да добијат право, зборуваме за било каде.

Така што...уживајте, има попаметни работи!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
209
Поени од реакции
1
misalm deka ke ima pozitivna uloga zosto oni odamna baraat nezavisno kosovo i mislam deka ke se smiri tenzijata nekoe vreme.pomegu Srbija,Makedonija,Albanija i tn.nema da ima problemi i vojni.zatoa mislam deka e bolje da dobiat nezavisnost.nema da se mesaat toa e moeto mislenje pa sea......:toe:
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
A jas mislam deka treba se da im se dade na Albancite sto ke posakaat, pa duri i sestrite i majkite, deka togas ke ima mir.

Jas taka mislam :toe:



PL, pretstavata seuste ne e zavrsena, na Balkanot seuste ne se istrebeni slavjanskite narodi.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Имајте на ум дека се што се случува таму, за кратко време се повторува и кај нас!!!! Бидете сигурни дека наскоро и кај нас ќе заигра мечката - па нели тоа се случува секогаш кога на власт ќе дојдат странските шпиуни??? Сетете се на 1998!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Xtracomunitario напиша:
Имајте на ум дека се што се случува таму, за кратко време се повторува и кај нас!!!! Бидете сигурни дека наскоро и кај нас ќе заигра мечката - па нели тоа се случува секогаш кога на власт ќе дојдат странските шпиуни??? Сетете се на 1998!!!
:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:

Бучко ти ли си бе? И по форуми ли почна да идеш? Жена ти те остави а ти по форуми шпарташ...
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
TpH_Bo_OkO напиша:
:tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:

Бучко ти ли си бе? И по форуми ли почна да идеш? Жена ти те остави а ти по форуми шпарташ...
Што се глупираш бе момче, друго ли нема што да кажеш? Да ви се посерам јас во ваквото македонско национално единство....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Xtracomunitario напиша:
Што се глупираш бе момче, друго ли нема што да кажеш? Да ви се посерам јас во ваквото македонско национално единство....
А да повнимаваш малку на јазикот на кој се обраќаш? Од 7 постови на форумов, 5 ти се посерувања.
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
А да повнимаваш малку на јазикот на кој се обраќаш? Од 7 постови на форумов, 5 ти се посерувања.
Многу ти благодарам администраторе, и ако тоа важи само за мене - нема повеќе да се јавувам на вашиов форум!!! Не е дека се пикам таму каде што не сум пожелен.....
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Xtracomunitario напиша:
Многу ти благодарам администраторе, и ако тоа важи само за мене - нема повеќе да се јавувам на вашиов форум!!! Не е дека се пикам таму каде што не сум пожелен.....
Правилата на кои си се согласил при регистрацијата важат за сите. Ти како "гуштер" со 5 од вкупно 8 мислења во кои навредуваш други членови лесно ми падна во очи.

Понатаму, пожелноста дефинирај си ја сам. Од тебе и од твојот начин на комуникација и дискусии зависи.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.390
Поени од реакции
570
Implikacii vrz Makedonija?
Tugji problemi na tugji drzavi ne me interesiraat :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom