Каква вера е муслиманството?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2006
Мислења
109
Поени од реакции
0
vera kako sto e i hristijanskata ne ja poznavam mnogu no znam deka grev e da se pie crveno vino ... i pred brzo razbrav deka koa po4nuva den petok posle 00:00 cetvrtok ako se napies alhohol slednite 48 dena ako ti se slu4i smrt ne pripagas na muslimanska vera ili nesto sli4no interesni stvari ima no sepak retko koj po4ituva vera denes samo molenje znaeme koa ni e zesko na gazot ........ ni hristijani ni muslimani retko ima nekoj sto se pridrzuvaat kon posti ili kon ne jadenje na svinsko meso ...........
 
O

Omer el Faruk

Гостин
А од кај па информација дека јас свештеник или некој филм во главата, ако, ако, мене тоа не ми смета. А дека темата е промашена не би рекол само можам да кажам НЕМОРАЛ.
По тоа што го пишуваш и што нема врска со реалноста заклучив дека си тоа.:wink:

Навистина авторот НЕ МОРАЛ да отвори ваква тема, туку да отвори тема за некои цитати од некоја Света Книга кои навистина зборуваат за НЕМОРАЛ.:baeh:
 
O

Omer el Faruk

Гостин
А сега кон топикот на темава. Исламот е единствената монотеистичка религија која има покрај другото и јасна представа за Бога, за разлика од некои други кои не можат да разликуваат ТРИ од ЕДЕН.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
znaete sto mi se gadi od hristijanite i katolicite stom ste tolku golemi vernici i velite deka kuranot e kopija na biblijata kolku sto znam kaj nas odzite ne siluvaat deca po dzamiite i ako se ima sluceno toa e na 100 godini ednas, dodeka kaj katolicite i hristijanite e toa dobro utro dobar den. I sega kako vie ce ucite od biblijata koga taa gi tera tie glavnite sto treba da propovedaat da pravat razni gluposti. SUPER PRIMER IMATE OD PAPITE I POPOVITE.
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
i mene mi se gadi od muslimanite kako tebe sto razmisluvaat:toe:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
znaete sto mi se gadi od hristijanite i katolicite stom ste tolku golemi vernici i velite deka kuranot e kopija na biblijata kolku sto znam kaj nas odzite ne siluvaat deca po dzamiite i ako se ima sluceno toa e na 100 godini ednas, dodeka kaj katolicite i hristijanite e toa dobro utro dobar den. I sega kako vie ce ucite od biblijata koga taa gi tera tie glavnite sto treba da propovedaat da pravat razni gluposti. SUPER PRIMER IMATE OD PAPITE I POPOVITE.
*Малце ќе избегам од темата, ама треба некои работи да се кажат за да бидат појасни.

Ако веќе судиш тогаш суди правилно.

Сите луге се различни, погледни си ја раката, сите прсти се различни иако припаѓаат на истата рака. А тоа што уште не сме слушнале дека некој оџа злоставувал не значи дека не се случило.

Злоставувањето постоело од секогаш само што во минатото жртвите молчеле а сега зборуваат.

Тоа што ти го мразиш Христијанството е резултат на твојата ограничена природа, а не на моменталните случувања кои ги користиш како издувен вентил.

"Постројте се сите и да го исплукаме грешникот"

Сепак на крајот сите ќе и се поклонат на Љубота, без разлика какви биле.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
znaete sto mi se gadi od hristijanite i katolicite stom ste tolku golemi vernici i velite deka kuranot e kopija na biblijata kolku sto znam kaj nas odzite ne siluvaat deca po dzamiite i ako se ima sluceno toa e na 100 godini ednas, dodeka kaj katolicite i hristijanite e toa dobro utro dobar den. I sega kako vie ce ucite od biblijata koga taa gi tera tie glavnite sto treba da propovedaat da pravat razni gluposti. SUPER PRIMER IMATE OD PAPITE I POPOVITE.
А вие продолжете да се разнесувате за повисок духовен ранг.

Искрено, мене ми се гади од ограничени мозоци.За религија баш ми е гајле.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Темава оди под клуч, дека нема шанси да врзете здрав муабет. Жалосно што се истроши Моето е поголемо да напише нешто добро, но тоа е. Постот останува, а темава не повеќе.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom