Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Има куп продавници што продаваат штрафовска роба. Види и кај сервиси што поправаат такви ствари. Не знам што специфично ти треба. А ти треба нешто ептен специфично....
Potrebni mi se m2.5 strafovi, dali mozes da mi preporacas nekoja prodavnica sto prodava strafovskq roba?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Автоматски споено мислење:

 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Каде можам да најдам адаптер од 120v на 220v и отп која цена одат?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Ok moze ova ne e za tuka ali.... mi trebaat 10.000 denari. Kade mozam da najdam ? Ve molam bez komentari od tipot ,, na ulica najdi gi , soberi gi od drvo bla bla " Dali nekoj znae kako se podiga brz kesh ( kredit ) od onie tigo.mk ili tie takvite za pozajmuvanje pari ? dali ima kamata ? koi se uslovite za da se zemat parite ? Mi treba za hirurski zafat a sum student ( nevraboten ) .
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Ok moze ova ne e za tuka ali.... mi trebaat 10.000 denari. Kade mozam da najdam ? Ve molam bez komentari od tipot ,, na ulica najdi gi , soberi gi od drvo bla bla " Dali nekoj znae kako se podiga brz kesh ( kredit ) od onie tigo.mk ili tie takvite za pozajmuvanje pari ? dali ima kamata ? koi se uslovite za da se zemat parite ? Mi treba za hirurski zafat a sum student ( nevraboten ) .
Отиди на нивните сајтови, сѐ ти пишува.
Јас од нив не би земал пари
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Ok moze ova ne e za tuka ali.... mi trebaat 10.000 denari. Kade mozam da najdam ? Ve molam bez komentari od tipot ,, na ulica najdi gi , soberi gi od drvo bla bla " Dali nekoj znae kako se podiga brz kesh ( kredit ) od onie tigo.mk ili tie takvite za pozajmuvanje pari ? dali ima kamata ? koi se uslovite za da se zemat parite ? Mi treba za hirurski zafat a sum student ( nevraboten ) .
Moneymax ti se dobar izbor. Imas i nekoi ponudi od Iute, navodno bez kamata, ama ti presmetuvaat trosoci za obrabotka i aplikacija. Jas bi idel so Moneymax, kako i da e. Razgledaj si kamati.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
349
Поени од реакции
350
Ваков тип на ранец за мачки во Македонија?







Засега најдов само ваква торба:
cat_bag.png
ама оваа се носи на едно рамо, јас барам баш ранец.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Пред некој месец најдов еден Garant сет(скоро ист како тој на сликата) во гаражата на татко ми на кој и тој заборавил :LOL:. Во сетот ми беше чудно зошто ги нема врвовите со кои се штрафи(како тие на 2-та слика), но сигурен сум дека оригинално не биле во кутијата затоа што секој жлеб каде што треба да стои алат е пополет, а и плус го прашав татко ми и ми рече дека таков го добил. Ме интересира дали ваков сет врвови(како на 2-та слика) морам да купам баш од Garant или може да земам било какви(ако се некоја универзална големина) ?

1624875365685.png 1624875446180.png
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Здраво дечки.
Пред некој месец најдов еден Garant сет(скоро ист како тој на сликата) во гаражата на татко ми на кој и тој заборавил :LOL:. Во сетот ми беше чудно зошто ги нема врвовите со кои се штрафи(како тие на 2-та слика), но сигурен сум дека оригинално не биле во кутијата затоа што секој жлеб каде што треба да стои алат е пополет, а и плус го прашав татко ми и ми рече дека таков го добил. Ме интересира дали ваков сет врвови(како на 2-та слика) морам да купам баш од Garant или може да земам било какви(ако се некоја универзална големина) ?

Прегледај го приврзокот 299854Прегледај го приврзокот 299855
Тоа што го бараш треба да е универзална големина. Мислам дека сите вакви се hex shank или нешто слично компатибилни(за различни типови одвртувачи).
И нормално магнетни. Ако би земал некој бренд, BOSCH.
Автоматски споено мислење:

Има ли оваа книга кај нас?
@Сталкерот ти си по овие ствари...
Има ли?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Ваков тип на ранец за мачки во Македонија?







Засега најдов само ваква торба:
Прегледај го приврзокот 299812
ама оваа се носи на едно рамо, јас барам баш ранец.
Пред скоро време дур се возев во автобус видов како една типка како носи нешто сличен ваков ранец. Во разни ПетШопови сум глеал дека продаваат разни опреми за носење животни(посебни кафези, торби...). Види во тој у Кисела Вода(ако знаеш кај е) или некој поголем.
Ако ништо друго не успеа, секад имаш AliExpress.
20210630_104935.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Каде можам да најдам во Скопје украси за на ТВ комода? Нешто како на сликиве или слични..
Не знам дали сакаш баш специфични вакви работи, ама мамбо џамбо глупости(буди, статуетки, украси, полудрагоцени камења имаш во фенг шуи гифт шоп на ленинова(споредна уличка, измеѓу дистрибуција и холандска амбасада
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
784
Поени од реакции
263
Не знам дали сакаш баш специфични вакви работи, ама мамбо џамбо глупости(буди, статуетки, украси, полудрагоцени камења имаш во фенг шуи гифт шоп на ленинова(споредна уличка, измеѓу дистрибуција и холандска амбасада
Нема во џамбо ништо..
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
кај може да најдам декоративна слама како онаа што ја користиме за подлога на велигденски јајца :) ?!?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom