Каде и колку често одите на фризер?

Член од
26 август 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали знае некој број од фризерката Тања што работи или работеше кај Филип кај тобако 2 по што не можам да ја најдам ептен ми ја трефнува фризурата......
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еднаш неделно одам на фенирање и еднаш во 4 недели одам за фарбање.
Одам кај Диме, кај Универзитетот за туризам и менаџмент.
Презадоволна сум, никој не ми ја погодува косата како што он ми ја погодува.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
На фризер одам кога сакам да се видам со фризерката...инаку сама се шишам,имам кратка коса и нај задоволна сум кога сама се шишам и тоа на секое ,отприлика 3-та недела;)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сега си купив машинка и сам се шишам. Косата ми е подобро ишишана од што на фризер/бербер ме шишаа. Иначе секој месец се шишам:)
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Со машинка на кец, сам дома, секоја втора недела, за 5 минути фризура лудница :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Ne se sisam. Ne davam posrani 30-40 evra za eden prst.
Ја сама се шишам. И си праам подобра фризура од фризерката која ми става триста срања демек за сјај и курци палци, а ми ја мие косата со шампон од едно евро за литар.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ne se sisam. Ne davam posrani 30-40 evra za eden prst.
Не лажи дека е до парите. Мене прееска ми рече дека сега Рапунзел ќе се правиш:D

Иначе прееска не пишав......, одкога прекинав до одам на фризер/бербер, а си купив машинка можам слободно да кажам дека е поисплатливо сам да се шишаш.... ќе заштедиш некој денар ако не друго.........., башка можеш и да се ишишаш кога сакаш, а не да мислиш кога да идеш на фризер/бербер:)
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.947
Најрано на месец дена, најкасно на два. Двојка од страна, ножици горе. 130 денари, поскапе последнава година иначе беше 100ка кај бербер Деко :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Иам една на 2-3 минути од дома, така што, таму. :D

На три-четири месеци одам за кратење, и тоа на едвај сантим, два, колку да не почне да се двои влакното.
Не се фарбам, од таа страна неам замарање. Фризури 2-3 пати во живот иам правено, едноставно ништо не стои на косава, локни за 10 минути ми паѓаат.
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
150
Поени од реакции
320
На фризер?!! Од 2010 не бев била на фризер до пред една недела кога ме ишиша :facepalm: то не се опишува.
НИКОГАШ ПАК!! јас сум осетила разочарување од квази неартикулирани со ножиците фризерки без познавања од влакно,облик на лице или форма ама ко последниов пат шо ме ошишаа...
Никогаш пак на фризер макар ми расцветала ко самопраечка метла! :cautious:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Каде? :D Едно време одев кај Диме во Бутел. После тоа во Диор во Автокоманда, последен пат бев во Волково негде и така. :ROFLMAO: За нареден пат планирам во Аеродром. :icon_lol:
Со оглед на тоа што не ризикувам и не експериментирам многу со косата, и не му ја мислам толку. Ретко кога не ми се свиѓа. И да има утка, ќе порасне, шо? :D А бе јас си барам друштво, уопште не ми е битно каде ќе се шишам, битно да не идам сама. :X3:
Колку често? :D Се шишам двапати во годината. :D Најчесто кратам од 5 до 10 сантима. После таа си расте уште толку, и пак си ја кратам, и пак си расте и така. :pos:
 

MarlboroMKD

Madridista
Член од
28 август 2014
Мислења
21
Поени од реакции
14
Абе се скапав пари давајчи за стрижење, а то косата ми расти ко ненормална,на 2 недели одам ... Ќе земам една машинка сам ќе се шишам кец... па шо сака нека биди :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom