Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.330
и ја ги иам гледано вардар у зиво против Мартолци во Велес :)


Мартолци се појаки!!!

http://goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/07/25/1402774/lazio-drop-goran-pandev-from-supercoppa-italiana-squad

пандев нема да игра во суперкупот!
баш сакам да замине во голема екипа или барем да си замине за да видат дека зарате педерчето врска нема од фудбал а сега како што ќе нема кој да му подава и да го храни со топки ке се изгуби!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
Pa ondak pljukajte po makedonskite ekipi i :drk: na italijanskite. I so deka si go gledal u zivo milan. Trofej da ti dadam :vozbud: Kaj da gledam juve be u zivo nie site u pari plivame ebate toa. A deka go gledas teteks sekoja nedela........ poveke ke postirase na taa tema:):)
100-ti pat ti kazuvam Lucio ne e nikakvo zasiluvanje i ke praime muabet na kraj na sezona koga ke ja slavam TITULATA.:vozbud:
BTW odamna nesto ne nemate pobedeno:):)
Ke ve zalazeme prvo na prijatelski i posle si ve ebeme kako sakame. Vidi kakov tim imavte ovie dve sezoni a nie samo sto se vrativme od vtora liga i pak zavrsuvame pred vas:baeh::baeh:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.084
Pa ondak pljukajte po makedonskite ekipi i :drk: na italijanskite. I so deka si go gledal u zivo milan. Trofej da ti dadam :vozbud: Kaj da gledam juve be u zivo nie site u pari plivame ebate toa. A deka go gledas teteks sekoja nedela........ poveke ke postirase na taa tema:):)
100-ti pat ti kazuvam Lucio ne e nikakvo zasiluvanje i ke praime muabet na kraj na sezona koga ke ja slavam TITULATA.:vozbud:
BTW odamna nesto ne nemate pobedeno:):)
Ke ve zalazeme prvo na prijatelski i posle si ve ebeme kako sakame. Vidi kakov tim imavte ovie dve sezoni a nie samo sto se vrativme od vtora liga i pak zavrsuvame pred vas:baeh::baeh:
Jaс не пишувам многу ни во Фан клубот на милан ни во тој на Тетекс.
А за паре тоа што спомна што да ти праам, сам почна да го дрвиш како си го гледал твојот тим повеке.

Е сеа сериозно да праемо муабет, моментално Лусио е 3 пати подобро од засилување, зошто и како не планирам да објаснувам, кога ке можеш да гледаш подалеку од носот и јуБе ке ти стане јасно.
Може не викам не , МОЖЕ на крајот Канаваро да се покаже како подобро засилување но во моментов тоа не е никако.

ГО избркаја ко партал од Реал, а Лусио имаше уште 6 месеци од договор а Интер плати 5-6 мил евра за него, уште еден факт дека Лусио вреди повеке од кана.

Но како што самиот рече може за ова да зборимо до утре, ке видимо како ке покаже сезоната
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.823
Vidi pogore kako pocna se:):)
Nikoj ne rece deka kanavaro e bolje zasiluvanje od Lucio. Muabetot bese deka Juve ke bide prv, i tamu nekoj demek vika inter imal bolje odbrana i kako pr. mi go dava Lucio:tapp::tapp:
Pa ako lucio e pricinata zosto juve imal poslaba odbrana od inter..........
Mislam spored mene Chielini e daleku podobar igrac od Lucio, i plus ke vidime kako lucio ke se prilagodi na italija, ipak italjansko ne e isto so bundes ligata. Ali ko sto vikas VREMETO KE POKAZE!!!!!!!!11
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Е сеа сериозно да праемо муабет, моментално Лусио е 3 пати подобро од засилување, зошто и како не планирам да објаснувам, кога ке можеш да гледаш подалеку од носот и јуБе ке ти стане јасно.
Може не викам не , МОЖЕ на крајот Канаваро да се покаже како подобро засилување но во моментов тоа не е никако.

ГО избркаја ко партал од Реал, а Лусио имаше уште 6 месеци од договор а Интер плати 5-6 мил евра за него, уште еден факт дека Лусио вреди повеке од кана.

Но како што самиот рече може за ова да зборимо до утре, ке видимо како ке покаже сезоната
А што ти толку си се фатил со Лусио од Интер и Кана од Јуве? Дај кажи нешто за Абате, за Ониеву... :smir:

Иначе, околу ова што си го пишал... Све е ок, само малу го преценуаш Лусио по мое мислење. Сум го гледал Лусио одкога знам за него, и факт е дека човекот беше еден од најдобрите дефанзивци во светот. Но исто така факт е дека последнава сезона за Баерн не ја изигра на ниво. Правеше невидени киксови, прашај ги и баварците на форумов ќе ти потврдат..

Значи не викам дека Лусио е лошо засилување, само кажуам дека ти ептен го прецени моментално. За тоа дека Лусио вреди повеќе од Канаваро не знам дали си во право. Ќе видиме на крај од сезона...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.330
дечки дајте нешто да организираме петиција или писмо да им пратиме на медиумиве пред да не заебат гадно па да не гледаме фудбал цела сезона!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Мислам дека Палермо ќе бидат изненадување оваа сезона како што беа лани Џенова.Шесто место не им бега ќе се борат и за ЛШ заедно со Фиорентина и Рома.Имаат добар тренер(Валтер Зенга)и сосема квалитетен тим многу засилувања.Нема да чуди и Удинезе па и Наполи да изненадат.Ќе биде интересна сезона.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Оваа сезона ке бите доста интересна очекувам Фиорентина, Палермо, Наполи, Џенова и Удинезе да се борат за место во Европа дали во ЛШ или во ЕК се едно. Инаку што се однесува до лигата мислам дека ке биде поконкурентна за разлика од лани и Мислам дека главната борба ке е меѓу Јувентус и Шинтер, Милан во последен план бидејќи како што читам ништо нема да купат изгледа па логично е да се во 2от дел од табелата зад оние што ги набројав одозгора:toe:

А модераторите да ја обноват анкетата?:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.701
А модераторите да ја обноват анкетата?:vozbud:
Што да обновиме, пак ке си остане се исто, Интер, Јуве и Милан имаат најмногу фанови тука, па следат останатите, или сакате да се смени прашањето, кој ке ја освои Серија А нареднава сезона, али во тој случај ке треба да ги поништиме сите досегашни гласови, да ги додадеме сите 20 тима и да почнеме од 0 .
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.330
Што да обновиме, пак ке си остане се исто, Интер, Јуве и Милан имаат најмногу фанови тука, па следат останатите, или сакате да се смени прашањето, кој ке ја освои Серија А нареднава сезона, али во тој случај ке треба да ги поништиме сите досегашни гласови, да ги додадеме сите 20 тима и да почнеме од 0 .
јас се согласувам!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што да обновиме, пак ке си остане се исто, Интер, Јуве и Милан имаат најмногу фанови тука, па следат останатите, или сакате да се смени прашањето, кој ке ја освои Серија А нареднава сезона, али во тој случај ке треба да ги поништиме сите досегашни гласови, да ги додадеме сите 20 тима и да почнеме од 0 .
не не сакав да кажам да се гласа заа оваа сезона кој е најдобар ти тоа ми беше зборот значи да останат истите тимови ама да се гласа одново :smir:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.350
Поени од реакции
6.330
не не сакав да кажам да се гласа заа оваа сезона кој е најдобар ти тоа ми беше зборот значи да останат истите тимови ама да се гласа одново :smir:
и ти ке го промениш мислењето?
не верувам дека нешто ке се промени!
подобро ке биде кој ке ја освои титулата па на крај година да споредиме а оваа анкета стои одкога е ставена темава а тоа е: 08.05.2005
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
и ти ке го промениш мислењето?
не верувам дека нешто ке се промени!
подобро ке биде кој ке ја освои титулата па на крај година да споредиме а оваа анкета стои одкога е ставена темава а тоа е: 08.05.2005
па може и така:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.261
Поени од реакции
41.701
Проблем е што не може да се стават толку многу опции во една анкета, значи једино да согледаме на хартија кои се најдобрите тимови, па да ставиме прашање '' Кој ке биде шампион следната сезона '' и изборот да бидат најсилните ( според нас ) 6 екипи, како и да е и за тоа ке ми треба согласност од останатите членови, па ништо чудно да ги рестартнеме анкетите и во другите теми од големиве првенства, вака Кој е најдобар е тапа прашање . . . :toe: .

Ајт, идам да спијам, ке видиме што како наредниве денови .
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Проблем е што не може да се стават толку многу опции во една анкета, значи једино да согледаме на хартија кои се најдобрите тимови, па да ставиме прашање '' Кој ке биде шампион следната сезона '' и изборот да бидат најсилните ( според нас ) 6 екипи, како и да е и за тоа ке ми треба согласност од останатите членови, па ништо чудно да ги рестартнеме анкетите и во другите теми од големиве првенства, вака Кој е најдобар е тапа прашање . . . :toe: .

Ајт, идам да спијам, ке видиме што како наредниве денови .
добар ти е предлогот за 6те екипи значи според мене Јувентус,интер,Милан,Рома,Фиорентина и Џенова:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom