Интернет LAN - Кајгана LAN party!

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Незнам колку го знаете ова али јас го дознав пред некој ден. Се работи за програма која преку интернет остварува лан конекција со други луге од целата планета. Ги има истите можности како и обична лан конекција, разменување на фајлови, играње игрици (може и НФС :)) итн. Програмата може да ја симнете од http://www.hamachi.cc/download (сигурно е нема вируси). Откако ќе ја симнете инсталирајте ја во c: после пуштете и влезете во мојата мрежа: user: TargeТ pass: target . И ајде очекувам да се собереме сите од Кајгана.
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
ееееј
хамачи, закон
пред скоро година дена ја пробувавме и успешно работеше, највеќе за чет ја користевме
екстра е програмчето
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Добро е програмчето, ама не ти работи мрежата.
Во меѓувреме, еве една што работи:

username: kajgana
password: free
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
И ова работи БАШ како лан? :wink:
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Се закачив кај P.Overdrive, го гледав во јузер листа али немаше трансфер никаков, не проаѓаше ни пинг :raz:
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Работи супер само што имам firewall тоа е проблемот
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.395
Беај бе, ќе ме хакнете... Ќе ми ги соберете сите пасворди од Кајгана, од форумот, од ФТП, сите порничи. :pos:
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Ај сега сите на Need For Speed Most Wanted, Јас ќе креирам
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Acid напиша:
Беај бе, ќе ме хакнете... Ќе ми ги соберете сите пасворди од Кајгана, од форумот, од ФТП, сите порничи. :pos:
Абе тебе главно за порките ти е, знам знам.. :pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Се ставив внатре, ги гледам таргет и П.Овердрајв и сеа што?
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
Acid напиша:
Беај бе, ќе ме хакнете... Ќе ми ги соберете сите пасворди од Кајгана, од форумот, од ФТП, сите порничи. :pos:

Acid ти си бираш кој фолдери да ти бидат shared така да..
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
StormAngel напиша:
Се ставив внатре, ги гледам таргет и П.Овердрајв и сеа што?
Види вака.. ова е далеку покорисно во земји каде што нема ограничување на bandwidth.. вака, во наши услови можеме да делиме песни, клипови, слики, да играме игри итн. Да делиме игри и филмови - мало теже :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
P.Overdrive напиша:
Види вака.. ова е далеку покорисно во земји каде што нема ограничување на bandwidth.. вака, во наши услови можеме да делиме песни, клипови, слики, да играме игри итн. Да делиме игри и филмови - мало теже :)
Супер беше, само што не видов опција за делење.
Ти текнуе?
Стигнав до џоин нетворк и не идеше на некст веќе. Бог знае што му бидна. Ај некој ако има време и за мене и за сите, у кратки црти да ни прераскаже што се треба да се направи по чекори за да можеме да делиме. :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
StormAngel напиша:
Супер беше, само што не видов опција за делење.
Ти текнуе?
Стигнав до џоин нетворк и не идеше на некст веќе. Бог знае што му бидна. Ај некој ако има време и за мене и за сите, у кратки црти да ни прераскаже што се треба да се направи по чекори за да можеме да делиме. :)
Ако си стигнал до Join Network, лесно е.. само напиши јузернејм kajgana и пасворд free, и ќе те поврзе со мрежата. Ако си во туториалот, тогаш следи го што ти вика, зашто веројатно ќе треба да се поврзеш на нивната тест мрежа - u: test, p: secret.
Откако ќе се поврзеш, стави некои фолдери како shared (само префрли ги во Shared Docs).

За да видиш што фајлови имам, десен клик на јузернејм -> Browse :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom