Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.931
Поени од реакции
7.586
За M3U листа која е добра апликација за Android tv? Да може да се додаде линк за EPG и логоата да се додадат.

Jас имам пробано OTT Player ама на тоа не знам каде може да се додаде линк за EPG.
 
Член од
4 мај 2020
Мислења
580
Поени од реакции
898
Ma razumijemo mi sta je trazio dux4, ali se rasprava ocito prosirila i na ostale "glavonja" portale... ;)
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2017
Мислења
516
Поени од реакции
579
Šta da javim gazdama??? Kako im ide naziv hahaha.. Sta s tobom nije uredu. Pa nisam te pitao kako da gledam već naziv. Baš ga kenjaš. Sad ću sam naći i stavit ovdje javno kako se gleda baš tebi u inat jer kenjaš.
Автоматски споено мислење:


Ma znaš šta jebite se i ti i on. Imaš pravo. Naču sam. Vi samo srat znate.
Автоматски споено мислење:

Znate šta. Uvjek prigovarate nešto za sf forum. Ja ču vam reći da su tamo gospoda za vas ovdje pojedince..
Ovdje samo čekate da uletite solit pamet i nekog provocirat a kad netko pita običan naziv teško je reći..
Pa nemam ja vremena da nom stop sjedim za pc i trazim razne servere i probijam i istražujem.. Pa ima nešto što se zove ŽIVOT
Nedaj se dux, svi misle da si ti izadajica ovde koja prenosi gazdama sve, nedaj se
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.309
Поени од реакции
4.729
За M3U листа која е добра апликација за Android tv? Да може да се додаде линк за EPG и логоата да се додадат.

Jас имам пробано OTT Player ама на тоа не знам каде може да се додаде линк за EPG.
Јас користам ОТТ навигатор на Амазон фајр 4к стик, ако е тоа ОТТ плеер што си го пишал пробај со ТиВиМате доста го фалат (не сум го пробал не можам да ти потврдам)
 
Член од
2 февруари 2021
Мислења
29
Поени од реакции
23
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.931
Поени од реакции
7.586
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Ќе пробам. Ама ќе видам дали преку Play store е целосно бесплатна апликацијата. Не би сакал да се замаеам со инсталирање надвор од Play store аpk со USB стик.
Ова ме заинтересира.Како мислиш да гледаш квалитетно со сите салтанати како Тв водич , лого сликички и слично со апликација од 2015 која само формално се ажурира и повеќе ги троши нервите одошто работи , а нејќеш да инсталираш индиректно апликации што работаат совршено.ОТТ плејер е апликација од 12мб која се распаѓа 3 пати во ден , серверот работи кога чичкото ќе испие три кафиња и 2 вотки ,а поголема листа не може ниту да ја прими ниту да ја види.И сега имаш неколку апк кој можат индиректно да се инсталираат и да работаат за мерак ама ти нејќеш да се замараш.Тоа ми личи како да си купил Плејстејшн ама не се замараш со игрици.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.931
Поени од реакции
7.586
Ова ме заинтересира.Како мислиш да гледаш квалитетно со сите салтанати како Тв водич , лого сликички и слично со апликација од 2015 која само формално се ажурира и повеќе ги троши нервите одошто работи , а нејќеш да инсталираш индиректно апликации што работаат совршено.ОТТ плејер е апликација од 12мб која се распаѓа 3 пати во ден , серверот работи кога чичкото ќе испие три кафиња и 2 вотки ,а поголема листа не може ниту да ја прими ниту да ја види.И сега имаш неколку апк кој можат индиректно да се инсталираат и да работаат за мерак ама ти нејќеш да се замараш.Тоа ми личи како да си купил Плејстејшн ама не се замараш со игрици.
Јас не би сакал да инсталирам apk апликации што веќе ги има на Play store а бесплатна верзија сигурно мислам ќе заврши работа за да се испроба . Ете на телефон пробав да ја инсталирам аpk Televizo и си функционираше убаво. Со бесплатно oд Play store ми се појавуваа реклами ads

ОTT Player како бесплатна искрено заврши работа, нема реклами во апликацијата, не се распаднала до сега воопшто а ја имам инсталирано долго време но не знаев како може и дали воопшто може да се вметне и линк за EPG. Затоа ми треба апликација на која може да се вметне и EPG.

Ако знаеш подобра апликација пиши, дај линк да пробаме. Па откако ќе испробам неколку aпликации ќе одлучам која да ја користам а другите останати да ги избришам.
 
Последно уредено:
Член од
13 ноември 2020
Мислења
67
Поени од реакции
58
За M3U листа која е добра апликација за Android tv? Да може да се додаде линк за EPG и логоата да се додадат.

Jас имам пробано OTT Player ама на тоа не знам каде може да се додаде линк за EPG.
IPTV_Smarters_Pro_v3.1.5_-_Mod_-_Armeabi-v7a (31.1МБ)
Ја користам на android tv со m3u листа и сум задоволен. Ако ја инсталираш од playstore тоа ќе биди light version во неа нема опција за внесување EPG, Ти треба платена верзија од апликацијата.

Да прашам кое е најдобро EPG? Што ги има Србија, Хрватска по можност Македонија и спортски од Германија, италија и Англија.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2018
Мислења
21
Поени од реакции
3
imam jedno pitanje. Kako da mi se prikaze logo radio stanice u m3u listi? Znaci, kako da na ekranu stoji logo, posto sada stoji crni ekran. Nadam se da me razumete. Kako treba da izgleda link koji bi prikazao logo radio stanice na ekranu? Hvala puno na odgovorima.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.931
Поени од реакции
7.586
IPTV_Smarters_Pro_v3.1.5_-_Mod_-_Armeabi-v7a (31.1МБ)
Ја користам на android tv со m3u листа и сум задоволен. Ако ја инсталираш од playstore тоа ќе биди light version во неа нема опција за внесување EPG, Ти треба платена верзија од апликацијата.

Да прашам кое е најдобро EPG? Што ги има Србија, Хрватска по можност Македонија и спортски од Германија, италија и Англија.
Сум ја пробал и порано но бидејќи последно време слабо гледам тв преку интернет листа и сум заборавил кој се има апликации.

Сега пак ја пробувам оваа апликација но линкот со EPG не го вчитува на каналите. На таа Televizo аоликацијата EPG се вчитува супер. Друго што приметив на IPTV Stalker Pro листата ми ја дава измешано а не по ред како што си е.
 
Член од
13 ноември 2020
Мислења
67
Поени од реакции
58
Сум ја пробал и порано но бидејќи последно време слабо гледам тв преку интернет листа и сум заборавил кој се има апликации.

Сега пак ја пробувам оваа апликација но линкот со EPG не го вчитува на каналите. На таа Televizo аоликацијата EPG се вчитува супер. Друго што приметив на IPTV Stalker Pro листата ми ја дава измешано а не по ред како што си е.
Ако ги дава измешано горе десно на трите точки на SORT пробај има повеќе опции ќе се среди
Групите во листата (group-title="") ги дава по азбучен редослед. EPG tvg-id="" провери дали се совпаѓа

#EXTINF:0 tvg-id="pink-folk" tvg-logo="https://i.imgur.com/aLjWWvM.png" group-title="Музика",Pink Folk 1 RS
http://mag.you24.online:80/
#EXTINF:0 tvg-id="hbo1" tvg-logo="https://i.imgur.com/iu9Gyfn.png" group-title="Филмови",HBO FHD MK
http://mag.you24.online:80/
#EXTINF:0 tvg-id="discovery-europe" tvg-logo="https://i.imgur.com/QCfRV3Y.png" group-title="Документарни",Discovery Channel HR
http://mag.you24.online:80/
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Ако знаеш подобра апликација пиши, дај линк да пробаме. Па откако ќе испробам неколку aпликации ќе одлучам која да ја користам а другите останати да ги избришам.
Најдобра апликација за ИПТВ е Тивимејт. Во Гугл продавницата имаш бесплатна верзија за една листа , годишно е 8 евра а трајно 25 евра.
Следна е ОТТ Навигатор еве ти линк за апк премиум верзија- модификувана/
Отт навигатор
IPTV Extreme Pro - про верзија околу 1 долар , со сопствени извори за ТВ водич.
Ако не ти се дава долар на авторот Турати еве линк за апк мод
IPTV Extreme Pro v117.0 APK (Patched)
И уште една во Гугл продавницата - Ultimate IPTV Loader PRO Про верзијата е околу 100 денари-автор Антонио Димитридев.
Има уште многу ама овие се најдобри
 

Kajgana Shop

На врв Bottom