Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Јас немам двоглав орел на знаме. Увек има наши и ваши.
И тоа што кај нас некако би валидизирале парламентарни со 20% гласови, не мора да значи дека би било прифатливо или признато на интернационално ниво
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.239
Поени од реакции
18.057
Твоја уште збира потписи, а и статусов на овај му држи место

 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Твоја уште збира потписи, а и статусов на овај му држи место

Иако ова не е 100% вистина, Апасиев има капацитет. Штом можеме да ги гледаме Костадинчо и Игор Јанушот, зошто да не дадеме шанса на еден доктор на науки со 10,00 просек(и ред други научни постигнувања)?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Оти се снобови? Мислам, ја по автоматизам сум анти-социјалити и такви типови...
Тој што не може да работи-предава...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.239
Поени од реакции
18.057
Иако ова не е 100% вистина, Апасиев има капацитет. Штом можеме да ги гледаме Костадинчо и Игор Јанушот, зошто да не дадеме шанса на еден доктор на науки со 10,00 просек(и ред други научни постигнувања)?
?
 
M

Macedon1um

Гостин
Би било добро Левица и Твоја партија (Тортевски и Најчевска) да успеат да соберат по некој пратеник, во комбинација со пораз на ДУИ ќе биде интересно
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Јас немам двоглав орел на знаме. Увек има наши и ваши.
И тоа што кај нас некако би валидизирале парламентарни со 20% гласови, не мора да значи дека би било прифатливо или признато на интернационално ниво
Imam i zvezda petokraka nad orelot ;)
I pak toj so tie 20 % glasovi. I eden procent da ima izezeno legalni ke bidat parlamentarnite.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Ќе бидат легални, ама интернационално непризнаени...
У кратки црти, катастрофа ПР. Нема пари од интернационанала /крах.
A мене не ме брига дали има петокрака или не...
Орел е орел
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Ќе бидат легални, ама интернационално непризнаени...
У кратки црти, катастрофа ПР. Нема пари од интернационанала /крах.
A мене не ме брига дали има петокрака или не...
Орел е орел
Da da vidovme, epten internacionalata e zasekirana okolu toa. Nema da spijat na vecer.
P.s i rusite imat orel. I amerikancite imat orel. I crnogorcite imat orel. So se spiri vo mojot neznam :cautious:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Е тука грешиш/ Финансирањето им е од странство, за да се одржи параван на демократија. Ако нема демократија, нема параван, и нема зацртаното да им се исполни
И руси и американци не преминуваат граници за да гласаат. Ниту имаат тројно државјанство, ниту се спротиставуваат на попис...
(едино илегалци)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Edvaj cekam da ja vidam reakcijata na strancite posle izborite.
Sekoj gragjanin na republikata ima pravo na glas, kolku saka drzavjanstva neka ima. Aj da im zabranime i na severdjanite so bugarski pasos da glasaat ako ne pak.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Граѓани на република, ама која? Екс-македонија, албанија или косово? Исто важи и за бугарофилите. Не ми мења ништо. Не дескриминарам според етнос, дискириминирам според постапки.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.897
Поени од реакции
21.373
Граѓани на република, ама која? Екс-македонија, албанија или косово? Исто важи и за бугарофилите. Не ми мења ништо. Не дескриминарам според етнос, дискириминирам според постапки.
Na bilo koja sto zakonski dozvoluva dvojno drzavjanstvo.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.429
Поени од реакции
4.260
Законски дозволуваме и трава да растат, не значи дека е правилно да се прави. Aнгличанец нема да гласа у франција, ниту французин во англија. Одлучи се во која ќе гласаш, а не во сите 3....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom