Имате ли дечко (маж) / девојка (жена)?

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Конечно пак можам да кажам дека имам дечко. Идеме 6 месеци и некој ден, а што е тоа поради кое сум со него?! Љубовта сигурно:back:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Немам, ама имам едно бомбонче шо ми ги полни срценцето и душичката и прај да сум на 7мо небо..иако некогаш страдам зарди него..Се надевам дека ќе биди нешто појќе од то шо го имаме моментално сеа!Ах..:wub::love2::love3:
П.С.Тивко свирааам за да можеш да ме чуеш само тиии...:)
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Сега веке немам. Сушниот период ми почна во исто време со сушата и пожарите у државава.....Се прашувам дали постои некоја поврзаност?:toe:
imash srcka imash da ne zaborai slucajno!:tapp:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
imam decko i ideme godina i 8 meseci i veke 11 dena i si go sakamm najvishee na svetot! si znae koj e od tuka!bubka
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
имам дечко шо претходно на крај памет не ставав дека некогаш би била со него,али сеа...е сеа...бш ми е убаво! пу пу да не ми се уроци! :)
 
Д

Демијан

Гостин
ja imam devojka ama nie sme taze! mislam deka eden mesec taka nesto!! i mn mi e ubavo i interesno so nea i se nadevam deka ke prodozi!!
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
:pos2: :pos2: Nemam nisto ni decko ni devojka:pos2: :pos2:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ovoj period mi e "tivok" i zatoa zasega nemam devojka.
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Запомнете го ова ИМА ДВЕ ВРСТИ НА ЉУБОВ првата е кога организмот лачи хормон ENDORPHIN и прави да се чувствувате буквално како на седмо небо , тоа е она кога сте спремни се да направите за партнерот,кога ја чувствувате љубовта длабоко во стомакот и во срцето кога сте најсреќен сто имате некој како ( него , неа) но за жал тој хормон од (биохемиски поглед) може организмот да го излачува само 4 до 5 години!!! За разлика од хормонот OXYTOCIN кој ја представува онаа долговечна љубов која сега ја приметувате кај постарите двојки кои цел живот останале заедно !!! Ретки се случаите каде првата преминува во втората но љубовта е она што не држи заедно било прва или втора !!! BTW имам девојка :)
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
buaaaaaaaaaaa!!!!!!!
si nemam nikoj.........i ne lacam hormoni za nikoj
:))))))))))))))))))))))))))
xaxaxaxaxa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom