Или-Или

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од rakometar, 16 март 2009.

 1. rakometar

  rakometar

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  87
  Вака сега, вие давате две можности, односно две слични или спротивни работи, па следниот членува избира една од можностите (што преферира) па после тој дава можност итн...

  на пример: Црно или Бело
  Чај или Кафе
  Рок или Рап
  Нокиа или Самсунг


  еве јас почнувам....


  Барса или Реал :vozbud:
   
 2. SINKO

  SINKO

  Член од:
  18 февруари 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  1
  se zavisi od situacija. a ako treba da biram jas biram zani a ne mazi .moze taka:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
   
 3. rakometar

  rakometar

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  87
  што зборуваш бе, ја сфати играта??

  Ајде де

  Барселона или Реал Мадрид???
   
 4. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.918
  Допаѓања:
  18.602
  Барселона нормално!
  Црни или плавуши?
   
 5. rakometar

  rakometar

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  87
  Црни, ама ни плавушите не се за фрлање :drk:

  Бетмен или Спајдермен :pos2:
   
 6. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.918
  Допаѓања:
  18.602
  Супермен:)Ама ај нека биде Спајдермен
  Јаболко или банана
   
 7. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  28.114
  Допаѓања:
  32.065
  И двете..:) Ама кога би бирал едно нека е јаболко....

  Компјутер или лаптоп
   
 8. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.918
  Допаѓања:
  18.602
  Компјутер си е закон мада и лаптоп не отфрлам:)
  Фудбал или кошарка?
   
 9. rakometar

  rakometar

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  87
  Фудбал

  Кока Кола/Фанта
   
 10. McMurphy

  McMurphy натчовек

  Член од:
  14 ноември 2008
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  33
  Кока Кола  Чак Норис или Обама
   
 11. rakometar

  rakometar

  Член од:
  12 октомври 2008
  Мислења:
  1.943
  Допаѓања:
  87
  Чак Норис се разбира :vozbud:

  Нес кафе или Турско? :)

  п.с. не морате да цитирате во секој пост, се знае дека се однесува на претходниот член
   
 12. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.918
  Допаѓања:
  18.602
  Нес кафе.
  Милка или нестле
   
 13. lile_rock

  lile_rock Олд сКул...хD

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  902
  Допаѓања:
  7
  милка
  бело или црно чоколадо?
   
 14. IKO_MC

  IKO_MC I'll Shit On You .!.

  Член од:
  8 ноември 2008
  Мислења:
  369
  Допаѓања:
  14
  crno

  mercedes ili audu?
   
 15. Marjan-MiKi

  Marjan-MiKi

  Член од:
  25 септември 2008
  Мислења:
  8.780
  Допаѓања:
  1.550
  Мерцедес:wink:
  Плава или Црвена?:smir:
   

Сподели преку: