Израел без дозвола земал органи и од Палестинци

?

..........

Гостин
Ехх да беа само они...


Тоа е црн бизнис....на Глобално ниво,корупција,никаква етика...катастрофа.А каде ГИ ОПРАВДАВ,ова не било само во израел....ова е на СВЕТСКО ниво...јужна америка,балканот,русија....плаќаат некогаш за орган,ако не прифатиш....киднапирање.
Темава е за евреите и нивните ѕвероштини, знам дека насекаде по светов има такви срања.
и треба да се осудат без никакви појаснувања, демек они од мртви ваделе.....
 
S

smart ass

Гостин
Епа за разлика од другите,израел барем од мртовци вадел органи,а другите....од живи.

Епа види ти сега.

Башка ракетиран од касам,па бомбаши самоубијци во дискотека ти убиваат 30 млади луѓе на возраст од 16 до 25 години...ами повредените???
 
?

..........

Гостин
Епа за разлика од другите,израел барем од мртовци вадел органи,а другите....од живи.

Епа види ти сега.

Башка ракетиран од касам,па бомбаши самоубијци во дискотека ти убиваат 30 млади луѓе на возраст од 16 до 25 години...ами повредените???
Тоа е знак дека не треба да постои еврејска држава на светов.....:helou:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
Епа за разлика од другите,израел барем од мртовци вадел органи,а другите....од живи.

Епа види ти сега.

Башка ракетиран од касам,па бомбаши самоубијци во дискотека ти убиваат 30 млади луѓе на возраст од 16 до 25 години...ами повредените???
мизерно оправдување .... на мизерна нација ...
а зошто ги рекетираат и им убиваат млади па и стари без разлика (како и они шо убиваат:toe:)? сигурно не се цвеќе за мирисање и тие ...
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
Abe germancite bile naj pametni,vo vremeto na Hitler sve sto e evrejsko se palelo:smir:
Znaese covekot deka naj gaden narod vo svetot se evreite sozdadeni od 10000000000000000000 kurovi..:toe: Ne cista krv:devil2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.198
Поени од реакции
3.596
Видете,израел стварно е жртва..
Види сега, да речиме жртва во денешно време ќе навредиме некого (не некого, туку многумина), Евреите знаат што имаат преживеано (од друга страна па сами се криви за тоа...алчноста), геноциди, убивања, масакри.....но Израел на секоја провокација возвраќа жестоко (што според мое мислење и треба да биди, но не е според мислењата на многумина лидери...), и оттука не можеме да кажеме дека е жртва...

Abe germancite bile naj pametni,vo vremeto na Hitler sve sto e evrejsko se palelo:smir:
Znaese covekot deka naj gaden narod vo svetot se evreite sozdadeni od 10000000000000000000 kurovi..:toe: Ne cista krv:devil2:
Да, да знаеле што народ се, почувствувале на своја кожа за време на Првата Светска војна кога Евреите биле на раководни позиции, кога Германските Евреите биле тие што ги праќаат Германците на фронтовите....не може на Хитлер само да му текнало да убива Евреи без причина....

Тоа е знак дека не треба да постои еврејска држава на светов.....:helou:
Има една теорија која вели дека Евреите го владеат светот.......не ги сакам и јас.

мизерно оправдување .... на мизерна нација ...
а зошто ги рекетираат и им убиваат млади па и стари без разлика (како и они шо убиваат:toe:)? сигурно не се цвеќе за мирисање и тие ...
Сепак кога би требало да бирам меѓу Евреи и муслимани би ги избрал првите...
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
Сепак кога би требало да бирам меѓу Евреи и муслимани би ги избрал првите...
хехе
ама споредба напраи ...
споредуваш и генерализираш религиска припадност ... шо нема веза и не е споредливо ...

зборуваме за Израел како држава а не за религиска припадност ...
има лоши и добри евреи како шо има добри и лоши муслимани ... :toe:

сепак Егото на израел како држава е големо ... злоупотребуваат моќ ... а и палестинците не се цвеќе за мирисање ... но запрашај се зошто се такви какви шо се .. и не само Палестинците туку и сите околу Израел ...

епа кој е тука натрапникот ...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.198
Поени од реакции
3.596
сепак Егото на израел како држава е големо ... злоупотребуваат моќ ... а и палестинците не се цвеќе за мирисање ... но запрашај се зошто се такви какви шо се .. и не само Палестинците туку и сите околу Израел ...

епа кој е тука натрапникот ...
Злоупотребуваат моќ.....да претеруваат понекогаш ако не секогаш, ама кој ги тера Палестинците на ги ракетираат кога знаат како возвраќа Израел?! Иако и тие имаат права.....но тие секогаш први почнуваат.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Злоупотребуваат моќ.....да претеруваат понекогаш ако не секогаш, ама кој ги тера Палестинците на ги ракетираат кога знаат како возвраќа Израел?! Иако и тие имаат права.....но тие секогаш први почнуваат.
Палестинците секогаш први почнуваат???????
Ај малку прочитај за историја на формирање на државата Израел и ќе видиш кој и како почнал... Тие ги избркаа од нивните домови, ги држат во кампови како стока.... И после зошто фрлале со камења или се разнесувале во дискотеки....
 
S

smart ass

Гостин
Види сега, да речиме жртва во денешно време ќе навредиме некого (не некого, туку многумина), Евреите знаат што имаат преживеано (од друга страна па сами се криви за тоа...алчноста), геноциди, убивања, масакри..... (што според мое мислење и треба да биди, но не е според мислењата на многумина лидери...), и оттука не можеме да кажеме дека е жртва...


..
Ова нема врска,они биле приморани да работат како лихвари-им било забрането да имаат комерцијален бизнис,посебно католиците ги презирале израелците-зошто...па според библијата они се божјиот народ(бог кога му дава завет на авраам)..затоа католиците се косат...

но Израел на секоја провокација возвраќа жестоко
Касам не е провокација....убива еве пример ти е хаифа...ракетирани цивилни објекти.

Злоупотребуваат моќ.....да претеруваат понекогаш ако не секогаш, ама кој ги тера Палестинците на ги ракетираат кога знаат како возвраќа Израел?! Иако и тие имаат права.....но тие секогаш први почнуваат.
Точно-територијата претходно припаѓала на Обединетото Кралстви-кое ја отстапило територијата за израел-АРАПИТЕ НЕЌЕЛЕпоради ова англија и ја изгуби контролата над суец.

мизерно оправдување .... на мизерна нација ...
а зошто ги рекетираат и им убиваат млади па и стари без разлика (како и они шо убиваат:toe:)? сигурно не се цвеќе за мирисање и тие ...
За нацијата дали е мизерна или не,не би коментирал-Израел не Убива цивили,односно одбегнува колатерална штета,која патем ХАМАС ја користи(Жив штит и кние имаме искуство...ОНА),хезболах исто....тоа се легитимни воени цели.

Тоа е знак дека не треба да постои еврејска држава на светов.....:helou:
Ова е исто ко да речеш не треба да постои македонска држава.

1-израел е загрозен од соседите(кои убиваат и свои луѓе-треба да се демократизираат)

2.пак имало планови за поделба на истиот.

Направи паралела и види....исти Ку**ц друго паковање,само што израел е 50 години технолошки понапред од нас.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Точно-територијата претходно припаѓала на Обединетото Кралстви-кое ја отстапило територијата за израел-АРАПИТЕ НЕЌЕЛЕпоради ова англија и ја изгуби контролата над суец.
Прво, Британците не им ја отстапиле територијата на Израел!

In November 1947 the United Nations decided on partition of Palestine into a Jewish state, an Arab state, and a UN-administered Jerusalem.

Палестина била под британска власт, а ционистичките терористи воделе герилска војна против Британците.

За нацијата дали е мизерна или не,не би коментирал-Израел не Убива цивили,односно одбегнува колатерална штета,која патем ХАМАС ја користи(Жив штит и кние имаме искуство...ОНА),хезболах исто....тоа се легитимни воени цели.
ИЗРЕАЛ НЕ УБИВА ЦИВИЛИ?
http://www.sodahead.com/world-news/israel-kills-women-and-children/blog-62593/

Civil rights group: Israel has reached new heights of racism ...
http://www.haaretz.com/hasen/spages/932384.html


Ова е исто ко да речеш не треба да постои македонска држава.
1-израел е загрозен од соседите(кои убиваат и свои луѓе-треба да се демократизираат)
2.пак имало планови за поделба на истиот.
Направи паралела и види....исти Ку**ц друго паковање,само што израел е 50 години технолошки понапред од нас.
Знам дека на многумина им е убаво да се прават паралели со Израелците и Македонците, но таа паралела не оди многу длабоко. :toe:

И како поздрав...
На крај малку он-топик. Овој случај само ќе оди на веќе дебелото досие на злоупотреба на моќта на Израел. Некој ќе вреска неколку месеци, подоцна повторно се ќе се врати на свое. Додека на САД им одговара да постои Израел, проблемот со Палестина нема да се реши... И Палестинците ќе го јадат....
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
769
За нацијата дали е мизерна или не,не би коментирал-Израел не Убива цивили,односно одбегнува колатерална штета,која патем ХАМАС ја користи(Жив штит и кние имаме искуство...ОНА),хезболах исто....тоа се легитимни воени цели.


1-израел е загрозен од соседите(кои убиваат и свои луѓе-треба да се демократизираат)

2.пак имало планови за поделба на истиот.

Направи паралела и види....исти Ку**ц друго паковање,само што израел е 50 години технолошки понапред од нас.
Израел убива цивили ... се „труди“ ама не се замара да одбегнува ...

Добра паралела со Македонија .. но ние имаме континуитет на овие простори .. а тие одсекогаш биле лешинари ... 50год ќе да е малце .. технолошки за нас се научна фантастика .... но сепак се дебили, лешинари, тие се дефиниција за Лични интереси и не бирање средства за постигнување на цел, и дефиниција за Материјализам ...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.198
Поени од реакции
3.596
Палестинците секогаш први почнуваат???????
Ај малку прочитај за историја на формирање на државата Израел и ќе видиш кој и како почнал... Тие ги избркаа од нивните домови, ги држат во кампови како стока.... И после зошто фрлале со камења или се разнесувале во дискотеки....
Ако копаме подлабоко во историјата тогаш се знае дека Евреите први живееле на денешен Израел....не палестинците. Имало војни, освојувања....и денеска пак таму се Евреите.

Ова нема врска,они биле приморани да работат како лихвари-им било забрането да имаат комерцијален бизнис,посебно католиците ги презирале израелците-зошто...па според библијата они се божјиот народ(бог кога му дава завет на авраам)..затоа католиците се косат...
А биле приморани да бидат на високи функции пред Првата Светска војна? Кој ги зафркна Германците во Првата Светска војна? Кој направи Германија да плаќа огромни оштети на Антантата? -Евреите сигурно, кој друг. Оттаму доаѓа и намерата на Хитлер да ги истреби...

Израел не Убива цивили,односно одбегнува колатерална штета,која патем ХАМАС ја користи(Жив штит и кние имаме искуство...ОНА),хезболах исто....тоа се легитимни воени цели.
Аха одбегнува жими .....
Само во последната офанзива загинаа скоро 1000 цивили...

О

Точно-територијата претходно припаѓала на Обединетото Кралстви-кое ја отстапило територијата за израел-АРАПИТЕ НЕЌЕЛЕпоради ова англија и ја изгуби контролата над суец.
Не дискутираме за територијата, таа си е на Израел и нивна треба да остани.

Некој ќе вреска неколку месеци, подоцна повторно се ќе се врати на свое. Додека на САД им одговара да постои Израел, проблемот со Палестина нема да се реши... И Палестинците ќе го јадат....
Е да, се додека на големите им одговара таа ситуација, палестинците се тие што ќе бидат во минус.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ако копаме подлабоко во историјата тогаш се знае дека Евреите први живееле на денешен Израел....не палестинците. Имало војни, освојувања....и денеска пак таму се Евреите.
Ах, ама кои се Палестинците? Што вика генетиката? 70% од Евреите и 50% од Палестинците имаат исто генетско потекло. Зошто Евреите би имале ексклузивно право на таа територија?

http://bric.postech.ac.kr/science/97now/00_10now/001030a.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom