Изработка на вектор фото со точни димензии?

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Morbio Inferiore, 9 јануари 2018.

 1. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  424
  Допаѓања:
  228
  Доколку има отворена слична дискусија, извинете.

  Дечки, ми треба да ми изработат обична правоаголна форма каде ќе има посебни отвори за копче, усб слот, лед диода итн итн. преку ласерско сечење. Дечките ми рекоа дека мора да им пратам вектор со точни димензии на отворите за да го изведат ова.

  Може помош? Или па ако има некој што може да го направи, нека ме исконтактира да договориме..
   
 2. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  52
  Јас работам со вектори. конкретно лого дизајн но ако немаш друга помош ќе се обидам :)
   
 3. Мацо_Д()

  Мацо_Д() Бизнисмен

  Член од:
  23 ноември 2015
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  49
  Не знам дали те разбрав добро, но мислам дека ти треба слика за печатено електронско коло (PCB).
  Сум правел вакви за Arduino проекти и пробав со повеќе бесплатни програми (за пресметка и цртање на оптимални поврзувања на компонентите), но тие знаат да бидат доста комплексни и треба време и учење за нив.
  Немав толку време и потреба за нив па го побарав наједноставниот софтвер за користење. Тоа беше Frtzing наменет специјално за Arduino проекти.
  Frtzing е сеуште во бета фаза, но мене ми врши работа.;)

  За куќиште ли се работи овде?
   

Сподели преку: