Идиот убива куче во Битола

2

~2A

Гостин
Разберете дека човекот има поголеми права и обврски за разлика од предметите, појавите, растенијата и ЖИВОТНИТЕ!

Човекот може да одговара за некое (икс) сторено дело, додека кај животните НЕ. Во Западните земји си има посебни служби за кучињата, па можеби дури и полиција. Овде најпрвин финансиски не се спремни да одржуваат таква полиција... Што сакате да направи овде полицијата, да го приведе човекот?

-Џабе е. Но, секако знаеш дека е човек кој обожава да се изживува врз некое животинче, лабилен во паметот и со крајно несфатливи и неприродни намери.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Од каде ти знаеш дека е невино кученцето? Можеби имал мало детенце и кучето му се нафрлило на детенцето. Можеби му ги изгризало последните пари. Многу лесно осудувате пред да помислите.
Аааааа тоа ли било... сега дур ми стана јасно, МОЖЕБИ, а можеби и педофилот немал ебено 20 години па фрка му било и сега, што се нашло на пат... муабет... така? Ај не тролајте веќе... секакви оправдувања за тешки болесници. Вдомете си го типот и чувајте си го дома, мазете си го пазете си го, дајте му парички ако кучето што ЛЕТНА од тераса ПРЕТЕПАНО му ги изгризало...
Или пак само можеби типот е болен и бесчувствителен, па сега оправдување за тоа, па можеби имал тежок живот, па можеби сијалицата му прегорела по дома, па можеби на комшијата гума му се дупна.... и така...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Аааааа тоа ли било... сега дур ми стана јасно, МОЖЕБИ, а можеби и педофилот немал ебено 20 години па фрка му било и сега, што се нашло на пат... муабет... така? Ај не тролајте веќе... секакви оправдувања за тешки болесници. Вдомете си го типот и чувајте си го дома, мазете си го пазете си го, дајте му парички ако кучето што ЛЕТНА од тераса ПРЕТЕПАНО му ги изгризало...
Или пак само можеби типот е болен и бесчувствителен, па сега оправдување за тоа, па можеби имал тежок живот, па можеби сијалицата му прегорела по дома, па можеби на комшијата гума му се дупна.... и така...
А ти шо не ги прибереш сите лингури од улица ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Аааааа тоа ли било... сега дур ми стана јасно, МОЖЕБИ, а можеби и педофилот немал ебено 20 години па фрка му било и сега, што се нашло на пат... муабет... така? Ај не тролајте веќе... секакви оправдувања за тешки болесници. Вдомете си го типот и чувајте си го дома, мазете си го пазете си го, дајте му парички ако кучето што ЛЕТНА од тераса ПРЕТЕПАНО му ги изгризало...
Или пак само можеби типот е болен и бесчувствителен, па сега оправдување за тоа, па можеби имал тежок живот, па можеби сијалицата му прегорела по дома, па можеби на комшијата гума му се дупна.... и така...
Споредбата со педофилот ти е скроз невалидна. Јас велам дека можеби кучето направило штета, а ти веднаш го правиш невиновно. Педофилот немал дупено 20 години, дали детето му направило штета? Ако прочиташ некоја страна одназад јас ги осудувам и оние што дома чуваат „миленичиња“ затоа што сакале да си имаат милениче кое ќе го одгледуваат и ќе ги направи среќни а притоа го лишуваат од слобода и од природен начин на живот. Некои го нарекуваа психопат затоа што натепал куче, а јас прашав дали ловџиите и риболовците се психопати и треба да посетат психијатар? На крај па ако толку сите сте против ова, одете бре натепајте го човекот.

И ај сеа друго нешто да прашам. Зашто тепате муви и комарци? Психопати сте, како смеете на такви невини животинчиња да им го одземате животот? Како?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
ок, не викам НЕ, али тоа е сосема друг пример и ОФ темава.
ова на видеото е домашно кутре, и очигледно е дека со ваквото однесување треба да иде на психијатар. НЕчовечно е, имаме свест и разум, нешта кое не разликуваат од животните. да не зборам и за самоконтролата. дете нема да фрлиш=самоконтрола; животно=фрлиш. првото е казниво и затоа НЕМА, а второто е НЕказниво и затоа ќе го мачам. за мене тоа е нечовечно и треба да иде на лекар
Е добро де и на овој му се споиле жичките изгубил свест и способност да расудува во моментот “ животинското “ се разбудило во него, зарем сега да го осудуваме поради тоа што му се разбудиле инстинктите и неможел да се контролира ?
Друго прашање хипотетички “ вашето“ улично куче некој го тепа ќе му излезете цела зграда и може да го згрбаите од маање, ќе го напраите психопат,ненормален, болен бидејќи го тепа “ вашето“ куче, е сега доколку “вашето “ малско куче укаса некого , го нападне го трауматизира, му нанесе потешки и полесни повреди колку души од вас ќе излезат ќе му понудат помош на човекот, и ќе му ги платат болничките трочоци, и останати трошоци на штети како материјални така и нематеријални ?
или тогаш како по обичај ќе се криете како пички под кошула и ќе се праите наудрени ? :icon_lol:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Каде бе со овие муабети "а ти што не", "а што ако кучето вака", "а што ако"... нема а што ако. Темата е јасна, дечкото го тепа и го фрла кучето низ прозор, нема тука што ако!
Без разлика колку си ти изреволтиран, изнервиран, мораш да го исфрлиш гревот ти НЕ СМЕЕШ и НЕМАШ ПРАВО да одземеш живот! Уште помалку да одземеш живот на нешто што е инфериорно и не може да се брани!

Не почнувајте со глупи муабети за ловци и убивање животни за храна зошто тоа -не е темата на дискусија-.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
=

И ај сеа друго нешто да прашам. Зашто тепате муви и комарци? Психопати сте, како смеете на такви невини животинчиња да им го одземате животот? Како?

А мувите и комарците што ти прават за да те натераат ти да ги убиеш? Мисли малце.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Cccc. Koj prostak...Za vakvite samo rabota u cirkus ...cistac na kafezi....mameto negovo...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Каде бе со овие муабети "а ти што не", "а што ако кучето вака", "а што ако"... нема а што ако. Темата е јасна, дечкото го тепа и го фрла кучето низ прозор, нема тука што ако!
Без разлика колку си ти изреволтиран, изнервиран, мораш да го исфрлиш гревот ти НЕ СМЕЕШ и НЕМАШ ПРАВО да одземеш живот! Уште помалку да одземеш живот на нешто што е инфериорно и не може да се брани!

Не почнувајте со глупи муабети за ловци и убивање животни за храна зошто тоа -не е темата на дискусија-.
Му пукнал филмот не размислувал трезвено човекот, а сите шо јадат лајна треба да се убие,треба да се мачи, треба ова треба она свесно го зборат и посакуваат тоа, така да пре тие се за кривична одговорност и нанесување на психичка болка стрес и нарушување на углед со јавен повик за линч и закани по живот отколку овој шо го џитнал џукацот , знаеш дека повикување и потикнување на убиство и насилство се кривично дело ?
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Му пукнал филмот не размислувал трезвено човекот, а сите шо јадат лајна треба да се убие,треба да се мачи, треба ова треба она свесно го зборат и посакуваат тоа, така да пре тие се за кривична одговорност и нанесување на психичка болка стрес и нарушување на углед со јавен повик за линч и закани по живот отколку овој шо го џитнал џукацот , знаеш дека повикување и потикнување на убиство и насилство се кривично дело ?
Океј, што викаш, не се сите доволно интелигентни за да се контролираат во вакви ситуации. Цела таа еволуција на интелигенција од милиони години пропадната... :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.798
Е добро де и на овој му се споиле жичките изгубил свест и способност да расудува во моментот “ животинското “ се разбудило во него, зарем сега да го осудуваме поради тоа што му се разбудиле инстинктите и неможел да се контролира ?
Да.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Споредбата со педофилот ти е скроз невалидна. Јас велам дека можеби кучето направило штета,...
и тоако педофилот е невалиден, штетата е валидна.... фино.

Комшикава над мене сабајле, трошки ми истури на тераса... да и се качам и да ја исфрлам сега неа? Штета ми прави... инстинктот животински во мене се разбуди... отидов ја да фрлам комшии од тераси...
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 15:57 ---
Океј, што викаш, не се сите доволно интелигентни за да се контролираат во вакви ситуации. Цела таа еволуција на интелигенција од милиони години пропадната... :)
I love you :love:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Кој рече дека не ги прибирам? Anyone?
Јас велам така, пошто ги има пун курац по улици и не гледам бројот да им се намаллува туку константно им се зголемува, што значи ЛАЖЕШ и само штракаш на празно по мреживе.
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:02 ---
и тоако педофилот е невалиден, штетата е валидна.... фино.

Комшикава над мене сабајле, трошки ми истури на тераса... да и се качам и да ја исфрлам сега неа? Штета ми прави... инстинктот животински во мене се разбуди... отидов ја да фрлам комшии од тераси...
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 15:57 ---


I love you :love:
оди бе фрлија кој ти брани, или таа или ти.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Интелигентен, ај сеа одговори ми дали ако убие некој ајкула треба да оди на психијатар? Дали ловџиите и риболовците треба да одат на психијатар зашто убиле зајци, риби, гуски и други животни?
Интелигенцијо, правиш ли разлика помеѓу мачење и убивање?:cautious:
--- надополнето: 17 јуни 2013 во 16:05 ---
Разберете дека човекот има поголеми права и обврски за разлика од предметите, појавите, растенијата и ЖИВОТНИТЕ!

Човекот може да одговара за некое (икс) сторено дело, додека кај животните НЕ. Во Западните земји си има посебни служби за кучињата, па можеби дури и полиција. Овде најпрвин финансиски не се спремни да одржуваат таква полиција... Што сакате да направи овде полицијата, да го приведе човекот?

-Џабе е. Но, секако знаеш дека е човек кој обожава да се изживува врз некое животинче, лабилен во паметот и со крајно несфатливи и неприродни намери.
не си комплетно во право. во некои држави е регулирано тоа. односно има одговорност, а и газдата на тоа животно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom