Ибица - место каде забавата не застанува

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
Polno so pederi poslednive godini kao sho kazuvaat ... odnosot e 80% mashki ... 15 % kurvetini ... i drugo ostanatite .
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Polno so pederi poslednive godini kao sho kazuvaat ... odnosot e 80% mashki ... 15 % kurvetini ... i drugo ostanatite .
Педери има во Палма таму е помирно. На Ибица се постари над 25 години, нема многу деца, има многу што спијаат на плажа кои идат само за некоја посебна журка. Не видов некаков сооднос од овие размери, има и мажи и жени доволно, плус луѓето одат таму да се забавуваат, а не да гледаат кој со кој се секса. Иако се е дозволено, се е јавно, па така секс имаат и на плажа додека сите гледаат. Јас би рекла дека ова е остров на кој не важи ни еден закон.
--- надополнето: 24 јуни 2012 во 09:18 ---
Ти Леандрич осеќам плус си пресмета нешто :D
Имав проблем со издржувањето, што е многу многу е :D Немам толку сила, го доживеав како место кое мора да се види али не би се вратила пак, повеќе би ја шетала јужна Шпанија, Португалија и Италија. Кој е журкач од овие размери нема да сака да си замине од островот.
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Иако се е дозволено, се е јавно, па така секс имаат и на плажа додека сите гледаат. Јас би рекла дека ова е остров на кој не важи ни еден закон.
Епа шом е така ондак таму и клучевите од апартманот у шупак да ги сокријам пак ќе ми ги најдат :P

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има многу крадци, нема да одиш на темно. Самите мештани те предупредуваат да не се движиш сам и подалеку од гужвите :)
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Има многу крадци, нема да одиш на темно. Самите мештани те предупредуваат да не се движиш сам и подалеку од гужвите :)
На мочање под улична светилка и се ќе биде во ред :pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Супер си е Ибица, но не е врвот во Европа. Има и места што се со нејзин, а и подобар ранг.
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
18
Поени од реакции
0
Планирам летово на Ибица. Ме интересира дали да одам преку агенција или да си резервирам јас хотел. Како е поефтино? Колку е сигурен букингов ??? На интернет резервирање хотел. Да не испадне да појдам и немам резервација или па поскапо да ме репнат. Ај ќе ве молам за одговор ако може некој. Фала многу. Исто така не знам во кој дел од островот да се сместам. Во Ibiza town ли е најубаво? Ако се сместам некои 15 км подалеку колку ќе ме чини со автобус до таму да одам? Ако бил некој и знае споделете ве молам информации.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom