Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.139
Јас си свршив. За вас ви ги оставам проблемите...
Жени, Украина, Палестина, корупција, плати, загадување, станови, албанци итн. :свиркам:
Арно да не те мислиме чим си свршил таман си.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.780
@kano повеќе да ме слуша да го тегнам за уши треба, здравје Боже млади сме, животот е пред нас, само здравје и да учиме од грешките,за да не се повторува минатото.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
5.044
uzivaj togas, ke resime nie sve kaj i da e... ti samo svirkaj si
Автоматски споено мислење:



kako i da e, se ispadna po tvoe ;)
Автоматски споено мислење:



na slicna branova dolzina sme za mnogu raboti ama za mnogu i se karame... na makedonski de

dodusa jas so site se karam, nemam veke nervi za gluposti :pos: :pos: :pos:
Со друго се занимавам сега. Со жени немам проблем. А и со политика...други ми се преокупациите.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.036
Поени од реакции
24.007
Со друго се занимавам сега. Со жени немам проблем. А и со политика...други ми се преокупациите.
stef ako prestana da pasis i pocna da pies rakija slednovo idenje u sk ideme u kafana... najjak lik si na forumot bez konkurencija... moze i @Darling da ja zememe pa 2cata da ne kara
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.519
Поени од реакции
22.566
na slicna branova dolzina sme za mnogu raboti ama za mnogu i se karame... na makedonski de
Ami sega ne ke kjutite celo vreme ko na parastos da ste, mora nekoja iskra da letni, da se skasate. Posle ti sabajleto ke mu odnesis vareni brokuli vo krevet, ta ke gi trgni zavesite za da nema svetlo vo sobata za da necestliviot ne gleda so ke pravite i taka.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.644
Зошто да лажам,кого да лажам и од шо полза ќе ми е жити се'...
А што е за тебе Христијанин? Култура е едно,вера друго, личен табиет трето.
Исус од каде бил? Христијанин е и Кристофер од Пенсилванија и Владимир од Оптина и Трпе од Македонија и Момчило од Србија и Костас од Грција и Тамаз од Грузија и Ара од Ереван. Ако веќе мора да кажувам , на празник го запознав, за повеќе детали ако треба он ќе сподели. Немам некоја фобија према други вери, едноставно сакам да имам подоминантна улога во воспитувањето на моето дете коешто би сакала да е иста вера со мене.


Се надевам љубопитноста е задоволена.
Не мислев ништо лошо, и не те обвинив никаде дека лажеш.
Како да го интерпретирам тоа "вера е друг падеж за мене"?
Твое е сепак дали ќе споделиш или не, ако е тајна во ред си е, не мора детали на форум да се споделуваат.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.036
Поени од реакции
24.007
@kano повеќе да ме слуша да го тегнам за уши треба, здравје Боже млади сме, животот е пред нас, само здравје и да учиме од грешките,за да не се повторува минатото.
2 kingi za tebe koga ke imas vreme...

1724605084345.png

1724604683137.png

doduse ovaa vtorava ne mora, pesnata e podobra....

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.134
Поени од реакции
25.099
Искрено немам поим ,научив за Ливерпул кога гуглав зашто кираџијата пред мене со акрил боја на стаклото од вратата од купатилото напишал You'll never walk alone."
Може страдал од запек па ова му била мотивирачка порака секојпат пред да седне.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.644

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.036
Поени од реакции
24.007
Ami sega ne ke kjutite celo vreme ko na parastos da ste, mora nekoja iskra da letni, da se skasate. Posle ti sabajleto ke mu odnesis vareni brokuli vo krevet, ta ke gi trgni zavesite za da nema svetlo vo sobata za da necestliviot ne gleda so ke pravite i taka.
cekaj i ona e nekakov vegan? @Darling jades meso i pies rakija?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom