Знаете ли да процените?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Дали знаете да процените кога некој ве симпатизира или па ве сака?
Дали и колку често ви се случило да погодите дека е тоа токму како што сте го протолковале?
А дали и колку пати сте погрешиле? Како завршило тоа ... со некој срамен инцидент за вас или незабележано?

Кои знаци најчесто ви кажуваат дека некој не е рамнодушен на вас и како ги разграничувате од тие културните и љубезните кои ништо посебно не значат, а најчесто поинаку ги доживуваме?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Обично секогаш ги уловувам првите знаци, ама се случи еднаш и да почне сосема другачие, на шала на смеа и на крај од тоа да бидне нешто прекрасно... и искрено, кога е спонтано и неочекувано е многу поубаво. Дури и да не биде нешто повеќе од мување или само споделување на емоции, колку и да е ситно ќе остави трага зашто било посебно:) ( се надеван не звучев патетик )

А кои знаци...?
Па не мора секогаш да е стандард, може да се примети по погледот, начинот на кој ми зборува итн.
Се случило многу пати да дојде до “срамен“ инцидент поради мојот смисол за хумор ( зашто едноставно не знам за доста :( ), да истрескам нешто кое кога ќе го кажам нема да изгледа исто како во мојата глава, ама за среќа не правело некои големи проблеми тоа, се навикнуваат луѓето. :pos:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не знаци.Не ги следам знаците затоа што сум си многу занесена па не ги гледам некогаш дури и да ми се пред нос, но безразлика секогаш знам кога на некого му се допаѓам. Едноставно се чувствува тоа. Енергијата се испраќа од едно на друго тело и најдобро се забележува кога тие двајца ќе се најдат во непосредна близина. Секако кога на тоа, откако ќе почувствуваме и станеме свесни за тоа, ако на тоа го додадеме и проследиме начинот на неговото однесување ете го и клучот :)))

До сега добро сум проценувала. Не ми се случило да погрешам за ваква работа.
За симпатизирање мислам, а за љубов дали некој ме сака тоа не можам да проценувам. Љубовта едноставно не само што се покажува туку и се докажува. Имам една можеби добра-можеби лоша мана така што многу тешко стекнувам доверба во луѓето и не им верувам на зборовите. Значи ако ми докаже ќе знам дека ме сака а ако не, барем до сега не сум се нашла во ситуација да проценам љубов од нечија страна.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Најчесто приметувам и добро оценувам кој ме симпатизира и слично..ама секогаш мудро си кутам и набљудувам што прави како се однесува и какви му се некои одредени реакции..досега не сум згрешила во проценката барем за симпатизирање..за љубов е многу тешко да се процени затоа што не верувам на секого и иако другата страна покажува знаци сепак јас чекам да дојде оној вистинскиот знак
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хм...многу ретко приметувам. Тоа се цели психолошки обајснувања кај мене. Дури и кога другите приметуваат и ми го укажуваат тоа, јас им велам обично да не тропаат глупости.
Треба нешто да биде премногу очигледно, па јас да сфатам дека се допаѓам некому, а и тоа го прифаќам со резерва.
А немало простор за срамен инцидент, затоа што како што реков, секогаш тие работи ги прифаќам со резерва и едноставно не превзeмам ништо на случајот, што од срам, што од страв.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
И пред нос да имам милион знаци, јас ништо нема да приметам :kesa:. Треба некој да ми го кажи то, па да преземам нешто.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
И пред нос да имам милион знаци, јас ништо нема да приметам :kesa:. Треба некој да ми го кажи то, па да преземам нешто.
И јас исто,ич неможам сама да приметам
Треба другарките да ми разјаснат убаво и пак сум скептична :)
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Well, ako ne gresam ima nekolku nacini da gi procitas zenite... ako se znaete... taa go bara tvoeto vnimanie, dokolku ne se poznavate.... ima dva nacini na koj devojcinjata smekaat...
ednite se sramezlivi da ti prijdat, i ako vi se sretnat pogledite go trgaat (ne ocekuvajte da vi prijdat).
A drugite ti pustaat uporen dlabok pogled i znaes deka te sakat u krevet ;)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ми треба време. Би приметила, доколку на некој начин гопокажува тоа, но најчесто сум скептична на знаци. Сакам дела! :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
ДА!!!Не можам да објаснам поинаку освен ИНТУИЦИЈА,и фала му на бога досега не сум погрешил.....е сега има некој пат кога ке знам дека нема искра,ама не знам како,од инает одам со глава во sид:) (па и некогаш се исплати):)
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
да многу добро проценувам некого затоа не ми давајте лажна надеж i'm watching you:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не:)
Треба да ми врзи некој шамар за да приметам дека е тука... И дека е заинтересиран. Ептен сум труп:(
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.163
Поени од реакции
890
Не можам ниту јас да проценам :)
Сите знаци ги сфаќам само како моменти на укажување внимание, така да... :pos:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Можам да проценам,ама не преку знаци,туку едноставно чувствувам дека “има хемија“ меѓу нас.И не само со некој што ми се свиѓа,за кој и да е,некако си знам дека го интересирам,ама не кажувам,најчесто си мислам дека само си умислувам,а секогаш испаѓа по мое.Добро сега,не секогаш,ама најчесто си го имам моето “претчувство“.
И дека не ги изнесувам јавно моите сомневања,не сум дошла до некој срамен инцидент.

А ако некој е рамнодушен,примеќам по тоа што не се интересира за мене :)Добро не мора да биде и ова секогаш точно,зависи кој како си ги реагира.

Љубезните и културните не ми значат ништо,зошто познавав една личност на која и најмало нешто и беше сакање,така да си имам трауми од нејзе,и научив дека не мора да значи дека ако некој ти рекол здраво те сака.Само за жал,она изгледа нема да сфати никогаш.

Затоа најчесто си верувам на моите т.н. птречувства.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Леле опасна сум за тоа. еднаш еден другар ми вика на едно дете му се свиѓаш и не ми кажуваше на кое, колку и да му досадував, му погодив од кој клас (зш се сомневав) ама пак не ми кажуваше и не бев сигурна. И му викам, дај ми 5 мин на одмор и одма ќе ти кажам. Кога му погодив се зачуди. Ама стварно имам око.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom