Злоупотреба на лични податоци

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.841
Поени од реакции
19.511
И двете страни да ги знаете (csv) веќе е џабе, скоро сите банки имаат ставено отп лозинка (one time password) која ви стига на мобилен за да извршите наплата. Со електронско и претходно стигаше порака.

Злоупотребата е сведена повеќе на гњавење со теле маркетинг и шиткање на вашите податоци од страна на маркетинг агенции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom