Златен час или Golden hour

Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Ако постои иста тема, нека биде затворена...јас не заприметив.
Во фотогарафијата ,еден час после изгрејсонце и еден час пред да зајде...се нарекува Златен час. Може да си прочитате и сами.
Ова е сликано точно пред да зајде и мислам дека има убав ефект од зраците...јас многу сакам да сликам на сонце...ех, да можев едно дома да си внесам :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.056
Поени од реакции
10.973
Баш денес го начелав тој golden hour на врв на Водно, па малку проекспериментирав со апаратот. (се сметам сеуште за лаик)
Водно.jpg
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
Добра фотка...и јас сум лаик, врска немам, ама се правам дека имам...пали :)

Има едно роботче од хартија што се вика Данбо, кое е инспирација за многу фотографи(може да се купи на амазон и сам си го монтираш) а има и готови шеми за сечење на нет... на повеќе фотографии е сликано во тој златен час...

Може треба да му отвориме посебна тема...сликан во различни сцени...и да, сите слики се од различни луѓе.
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Slikano so mobilen, ne e cas posle zajdi sonce no tuka negde e, niz mobilen imam sigurno uste 10tina sunseti :)

Untitled.png
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
616
Поени од реакции
766
На врв Bottom