Зимски гуми 235/50 R18 за BMW X3

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од goce_2018, 10 октомври 2018.

 1. goce_2018

  goce_2018

  Член од:
  10 октомври 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  После анализата на МКД понуда за гуми, во согласност со планираниот буџет направив тесен избор за зимски гуми со димензија 235/50 R18 за BMW X3:
  1. Matador 101V MP92 SUV
  2. Nokian 101VWRA3,
  3. Cooper weather master и
  4. Nankan.
  Молам за мислење доколку имате искуство.
  Од гумите сакам да бидат со добри возни перформанси, економични (во однос на потрошувачка), меки и да не се бучни.
  Однапред благодарам за вашите сугестии
   
 2. vidooq

  vidooq

  Член од:
  14 април 2012
  Мислења:
  22.287
  Допаѓања:
  33.335
  Возев Нокиан 18-ки доста време, и засега немам никакви поплаки. Одлично се понашаат на снег, натапкан и тазе. Е сега, ме изненадија еднаш на оној Black Ice, но генерално, би ги препорачал.

  Патем, кај најде димензија 50ка на 18-ка, ми треба за летна гума.
   
 3. goce_2018

  goce_2018

  Член од:
  10 октомври 2018
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Blagodaram za komentarot.
  Online shop na Facebook ili Viber: 071294000
   
  На vidooq му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: