За девојките: детски look или мачо мажи?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Модерен детски изглед кој се форсира во последно време по медиумите, или "традиционални" мачо типови?
На какви "гризате"?
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Ниту детски, ниту мачо изглед. Преферирам изглед на зрел, сигурен, урамнотежен, нежен и емотивен човек кој знае што сака и знае и да го постигне тоа. (нежноста и емотивноста како детски изглед, а сигурноста и зрелоста како мачо) Без ароганција, препотентност и самобендисаност (мачо особините) , ниту пак лигавост, несигурност и зависност од тебе (детски особини).
Се на се, една оптимална кобинација помеѓу двата изгледа.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Многу паметно кажано! Само се мислеше на физичкиот изглед, а не на карактерните особини! :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Зависи секогаш, ама поретко мачо мажи :lol: :lol: :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мистичен напиша:
Ја у кои спаѓам? :roll:
Мислам дека си повеќе накај мачото ... иако ми се свиѓа како се држиш, вака отворено и јавно :lol: :lol: :lol: Сега за да те прашам и јас морам нова тема да отварам? Океј, кога веќе морам :lol: :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
:lol: :lol: :lol: Е па ајде да ве оценам сите што ве познавам може? :lol: :wink: СтенмарК ти не си мачо ни под разно, и ќе морам истиот коментар од Мистичен да ти до дадам, ми се свиѓа и ти како се држиш ... го правите правилниот избор со еден збор :lol:
Мацедалиен ... не те знам тебе што да ти кажам ... а од сликите можам да кажам дека не си мачо! А другите повеќе ги сакам капиш? Ама штета :( :lol: :lol: :lol: :wink:
 
Член од
30 април 2005
Мислења
361
Поени од реакции
21
Мистичен напиша:
Многу паметно кажано! Само се мислеше на физичкиот изглед, а не на карактерните особини! :)
А бе, физичкиот изглед е променлива категорија. Кај мене привлечноста доаѓа од тоа што некој го носи во себе а не на себе.
Има многу убави луѓе наоколу, ако се раководиме од нивниот изглед..... ќе останеме како магарето кое умрело покрај два полни стога со сено неможејќи да се реши од кој да јаде!
Карактерните особини се тие што даваат специфика на одредена личност.
А јас сакам специфични, необични луѓе( со карактерни особини како што неведов погоре)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Да биде МАЖ, да стои цврсто на нозе,да знае да се соочи со проблемите кои животот ги носи,да не бега ко мало дете од она што е реално и што го опкружува, да знае да се избори за она што вистински го сака и можеби најбитното ДА НЕ Е ЉУБОМОРЕН (тоа никаде не води).
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
A be so znam za zenskite u princip ive valjda vaka:

Ako zenska saka nezen softcore sex, saka podetinjesti u lice i pomeki maski aka softmacho tipci, ama ako saka hardcore ondak mora pomazest da e tipacot.

Ili gresam?:D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Јас мислам дека неможе баш таква дефиниција да се каже ... ама јас така мислам, може и јас грешам :lol: :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Treba da e macho vo taa smisla da mozi da mi rechi Dosta , da e dovolno hrabar da ne ostava na glava da mu skokam , deka ako e detinjast i predobar prosla mu sezona za dva tri dena ...
Neka bidi macho i vo izgled ama da ima detinjasti veseli ochi i mil osmeh ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom