Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
7 август 2010
Мислења
132
Поени од реакции
38
Јас од пред 2 месеци почнав full freelance и се пријавив во фонд за здравствено. Ти пресметуваат според приходите од минатата година. Јас имав над 200 000 приход минатата година и плаќам волунтерско здравствено осигурање, така го викат, 1333 денари месечно.
 

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
355
Поени од реакции
762
Имам прашање, или повеќе барање на совет. Имам сајт на македонски јазик и сеа сакам да ставам реклами, ама кога аплицирав на google adsense ме одбија затоа што сајтот е на македонски јазик. Е сеа дали некој знае дали има workaround за ова, затоа што гледам има сајтови на македонски со adsense.
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
59
Поени од реакции
37
Ако може некој совет од поискусните фриленсери конкретно за апворк. Направив профил и океј тоа се пишав што треба,инаку имам познавања од дизајн во Coreldraw. Прашањето ми е како најбрзо да се дојде до работа на сајтов зашто пратив неколку апликации ама никој не ме одбра зошто нормално сум нов. Има ли некоја финта како да се бутнеш на некој проект или некои работи што се за почетници поконкретно и дали воопшто се исплати трудот да аплицираш или треба само трпение и упорност. Башка после секоја апликација се трошат некои конекции што пропаѓаат и да ме изберат и да не ме
Секој совет е добредојден
Позз
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
742
Поени од реакции
314
Имам прашање, или повеќе барање на совет. Имам сајт на македонски јазик и сеа сакам да ставам реклами, ама кога аплицирав на google adsense ме одбија затоа што сајтот е на македонски јазик. Е сеа дали некој знае дали има workaround за ова, затоа што гледам има сајтови на македонски со adsense.
Потребно е да аплицираш со веб страна со англиска содржина.
Потоа можеш да ја додадеш и МК веб страната.

Доколку ти треба помош за изработка и средување на англиската веб страна според сите барања на Гугл Адсенс, контактирај ме во приватна порака.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.900
Поени од реакции
5.058
Некој ја користи ли апликацијата Sweatcoin да ми објасни како чудово функционира?

Прочитав некаде за апликацијава па реков ајде да пробам ама врска немам како се функционира а направив акаунт.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
179
Поени од реакции
317
Јас планирав да ја користам лани ама со тие коини не можеш да куиш ништо освен некои гифт кардс од амазон или слично, треба да си цело време поврзан на интернет и рачунај батеријата ќе ти се празни доста брзо. Ова беше лани кога го разгледував и ми се виде жива глупост тогаш. Имаш неколку видеа на јутјуб објаснува што е и како се користи ама лично јас не би го користел. :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Не можам веќе 10 години уназад да замислам со некои беблаци што упорно постираат дека заработувале 1 цент за клик, и било 100 посто вистина, абе ако нема исплата илјадници долари не се трудам ни да прочитам првата реченица. Наместо да висите на компјутер за 20 долари месечно,поарно одете питајте по улици дневно ќе заработувате и повеќе од 20 долари.
Извадил 2 долари од пејпал, греоооој, оди побарај диплома за најуспешен македонец на годината. Повеќе струја трошите и интернет ебаве простаци. НА ВАШЕ МЕСТО НЕ БИ КО ГО ПАЛЕЛ НИ КОМПЈУТЕРОТ ЗА ТАКВИ ТПЦ ЦПЦ СРАЊА
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.900
Поени од реакции
5.058
Јас планирав да ја користам лани ама со тие коини не можеш да куиш ништо освен некои гифт кардс од амазон или слично, треба да си цело време поврзан на интернет и рачунај батеријата ќе ти се празни доста брзо. Ова беше лани кога го разгледував и ми се виде жива глупост тогаш. Имаш неколку видеа на јутјуб објаснува што е и како се користи ама лично јас не би го користел. :)
И онака брзо ми се троши батеријата па уште додатно ова зедов го избришав :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
810
Поени од реакции
479
Не можам веќе 10 години уназад да замислам со некои беблаци што упорно постираат дека заработувале 1 цент за клик, и било 100 посто вистина, абе ако нема исплата илјадници долари не се трудам ни да прочитам првата реченица. Наместо да висите на компјутер за 20 долари месечно,поарно одете питајте по улици дневно ќе заработувате и повеќе од 20 долари.
Извадил 2 долари од пејпал, греоооој, оди побарај диплома за најуспешен македонец на годината. Повеќе струја трошите и интернет ебаве простаци. НА ВАШЕ МЕСТО НЕ БИ КО ГО ПАЛЕЛ НИ КОМПЈУТЕРОТ ЗА ТАКВИ ТПЦ ЦПЦ СРАЊА
Браво за напишаното,искрено ги дотепа дебиливе,ако заработуваш на нет сподели со нас останатите,позз
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
565
Поени од реакции
395
Не можам веќе 10 години уназад да замислам со некои беблаци што упорно постираат дека заработувале 1 цент за клик, и било 100 посто вистина, абе ако нема исплата илјадници долари не се трудам ни да прочитам првата реченица. Наместо да висите на компјутер за 20 долари месечно,поарно одете питајте по улици дневно ќе заработувате и повеќе од 20 долари.
Извадил 2 долари од пејпал, греоооој, оди побарај диплома за најуспешен македонец на годината. Повеќе струја трошите и интернет ебаве простаци. НА ВАШЕ МЕСТО НЕ БИ КО ГО ПАЛЕЛ НИ КОМПЈУТЕРОТ ЗА ТАКВИ ТПЦ ЦПЦ СРАЊА
Aбе извини, милионеру. Ако немало илјадници долари не се трудел да прочитал ни прва реченица ХАХА.

ППЦ,ППД,ЦПА не се за прости луѓе. Тоа што ти не можиш да направиш пари од тоа, не значи дека никој не прави.

Ела ПП да не објавувам пејпал исплати тука од суми што ти во МК ќе работиш 2 години :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.173
Поени од реакции
5.720
Не можам веќе 10 години уназад да замислам со некои беблаци што упорно постираат дека заработувале 1 цент за клик, и било 100 посто вистина, абе ако нема исплата илјадници долари не се трудам ни да прочитам првата реченица. Наместо да висите на компјутер за 20 долари месечно,поарно одете питајте по улици дневно ќе заработувате и повеќе од 20 долари.
Извадил 2 долари од пејпал, греоооој, оди побарај диплома за најуспешен македонец на годината. Повеќе струја трошите и интернет ебаве простаци. НА ВАШЕ МЕСТО НЕ БИ КО ГО ПАЛЕЛ НИ КОМПЈУТЕРОТ ЗА ТАКВИ ТПЦ ЦПЦ СРАЊА
Уште подобар начин -> да скенираат фискални сметки што се фрлени во канти веднаш до маркетите :D Со една фискална ќе повратат како за цела недела кликање.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
810
Поени од реакции
479
Уште подобар начин -> да скенираат фискални сметки што се фрлени во канти веднаш до маркетите :D Со една фискална ќе повратат како за цела недела кликање.
Ова личи на тролање на кликачите ама е вистина,еве жена ми дома скенира сметки и можам да ви кажам дека ова со една недела кликање и скенирањето фискални е преточно!
Автоматски споено мислење:

Јас од пред 2 месеци почнав full freelance и се пријавив во фонд за здравствено. Ти пресметуваат според приходите од минатата година. Јас имав над 200 000 приход минатата година и плаќам волунтерско здравствено осигурање, така го викат, 1333 денари месечно.
Како направи преку 200.000 ден. печалба за една година? Може да споделиш со нас тука?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Aбе извини, милионеру. Ако немало илјадници долари не се трудел да прочитал ни прва реченица ХАХА.

ППЦ,ППД,ЦПА не се за прости луѓе. Тоа што ти не можиш да направиш пари од тоа, не значи дека никој не прави.

Ела ПП да не објавувам пејпал исплати тука од суми што ти во МК ќе работиш 2 години :)
:aplauz::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Хахаха ме изнасмеа дечко, јас 12 години на компјутер со интернет заработка се занимавам, ти ќе ми објавуваш пејпал, немој јас да ти дам скриншот па да ти се слоши
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.134
Поени од реакции
5.417
Никој нема да ви каже ако некој заработува преку интернет. Тоа е факт.

А за кликове, се согласувам... нема пари од тоа.

Не можам веќе 10 години уназад да замислам со некои беблаци што упорно постираат дека заработувале 1 цент за клик, и било 100 посто вистина, абе ако нема исплата илјадници долари не се трудам ни да прочитам првата реченица. Наместо да висите на компјутер за 20 долари месечно,поарно одете питајте по улици дневно ќе заработувате и повеќе од 20 долари.
Извадил 2 долари од пејпал, греоооој, оди побарај диплома за најуспешен македонец на годината. Повеќе струја трошите и интернет ебаве простаци. НА ВАШЕ МЕСТО НЕ БИ КО ГО ПАЛЕЛ НИ КОМПЈУТЕРОТ ЗА ТАКВИ ТПЦ ЦПЦ СРАЊА
Тоа е надеж, луѓето пробуваат. Сакат да дојдат до лесна пара ама нема лесна пара преку интернет. Работа и доста напор треба.

И без вложување никогаш нема да ја постигнете целта.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Никој нема да ви каже ако некој заработува преку интернет. Тоа е факт.

А за кликове, се согласувам... нема пари од тоа.


Тоа е надеж, луѓето пробуваат. Сакат да дојдат до лесна пара ама нема лесна пара преку интернет. Работа и доста напор треба.

И без вложување никогаш нема да ја постигнете целта.
Точно ти е кажаното од збор до збор
 
На врв Bottom