Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
9 декември 2010
Мислења
525
Поени од реакции
241
Ќе видеме што е, сега засега никој ништо не знае, само
се нагаѓа, админот ништо не кажува, па ако е такво
не мора да работиме ништо не трае вечно,
еве ги овие од птцревардс исплата
немаат а делеа голден како бомбони, и таму исплата кој
направи, направи....

Фала за рег..

Едит Пишува демек и фрее мембер можел да заработува па ќе видеме...
 
Последно уредено:

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
абе секој шо има бар малце од малце бизнис логика у него - ќе укапира одма дека со толку бесплатни голден членства самио бизнис модел нема шанси да опстане .. therefore се гледа скамо у него уште на самио старт...

buxWon е(беше) сајт со стабилен бизнис модел, убаво скоцкано се, супер добро напредуваше и верувам дека би можел у најмала рака да беше следнио Probux (читај: да трае бар 2-3 години)... ама Пејпал како пејпал.. има урнато еден тон онлајн бизниси!
 
Член од
5 март 2012
Мислења
52
Поени од реакции
16
Дали некој може да ми објасни како да го верификувам акаунтот на Payza?
Ќе им испраиш скенирана лична карта и скенирана банкарска состојба и готово. Само пази адресата на личната карта да ти биде потполно иста со онаа што стои на банкарската состојба.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Дечки, првпат купив ad pack на Paidverts. Ми се врати доларот и ми останаа 1243 BAP.
Прашањето ми е: Дали со тој долар повторно да купам нов ad pack(веднаш), или пак да чекам да стигнат сите реклами?
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Дечки, првпат купив ad pack на Paidverts. Ми се врати доларот и ми останаа 1243 BAP.
Прашањето ми е: Дали со тој долар повторно да купам нов ad pack(веднаш), или пак да чекам да стигнат сите реклами?
Веднаш купи си друг, нема поента да чекаш, што ќе чекаш, да собереш 2 долари па да купиш? Со толку малку БАП многу потешко ќе сојдеш до следниот долар затоа што нема да ти стига ништо од daily add issues. Купи го уште сега, ќе влезеш во прва група, таман пред да ги пуштат рекламите. Ќе има денес големи реклами најверојатно.
 
K

kalimer0

Гостин
Прашање до фиверашите: колку излегува чиста заработка од 1 гиг ($5) извадени преку Paypal на картичка?
Значи гигот да биде без extras, само одземете ги провизиите што ги земаат Fiverr i Paypal и кажете ми колку излегува готовина од еден гиг. Ќе добиете лајк од срце (y)
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
39
Поени од реакции
8
Ќе видеме што е, сега засега никој ништо не знае, само
се нагаѓа, админот ништо не кажува, па ако е такво
не мора да работиме ништо не трае вечно,
еве ги овие од птцревардс исплата
немаат а делеа голден како бомбони, и таму исплата кој
направи, направи....

Фала за рег..

Едит Пишува демек и фрее мембер можел да заработува па ќе видеме...

Сакаш да кажеш дека PTCreward не ја бива веќе, да не губиме време?
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Прашање до фиверашите: колку излегува чиста заработка од 1 гиг ($5) извадени преку Paypal на картичка?
Значи гигот да биде без extras, само одземете ги провизиите што ги земаат Fiverr i Paypal и кажете ми колку излегува готовина од еден гиг. Ќе добиете лајк од срце (y)
А кој будала повлеква од фивер само 4$? :eek:
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
А кој будала повлеква од фивер само 4$? :eek:
За до paypal, дали ќе повлечеш 4, 20 или 40 ти нема никаква разлика, над 50 веќе има. А за од пејпал на картица колку ќе добиеш појма немам, ама најверојатно колку повеќе ти се соберат толку повеќе ти се исплати. Од фајвер до пејпал за 4 долари би ти земало 2%, значи ќе ти стигнат на пејпал 3.92$, за од пејпал на картица појма немам
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Од кога ќе истече картичкта при нејзино продолжување Swift и Iban на банк акаунтот исти остануваат така нема измени ?:
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Една од поинтересните нови страни за заработка со биткоин.Интересно е дека е прилично солидна заработката.Исплата на 4$,само преку биткоин.Страната е - http://getyourbtc.com/?ref=spidermix38
Па,кој сака,нека проба.Инаку,да нема забуна,се работи за птц страна.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
За до paypal, дали ќе повлечеш 4, 20 или 40 ти нема никаква разлика, над 50 веќе има. А за од пејпал на картица колку ќе добиеш појма немам, ама најверојатно колку повеќе ти се соберат толку повеќе ти се исплати. Од фајвер до пејпал за 4 долари би ти земало 2%, значи ќе ти стигнат на пејпал 3.92$, за од пејпал на картица појма немам
2 евра е провизија за вадење од пејпал на картичка за било која сума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom