Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Видов сега имам 42 битс само горе во ќошот :)
Ми падна чудно затоа пишав инаку знам дека од сајтов обично одеше заработката на Microwallet , ама глеам сега ставиле знакче Balance па викам шо се дешава 2 пати собрав по 225 а горе баланс 0 :)
Таман е...
Тие 42 треба на пејаут да си ги исплатиш на microwallet сам, а другите автоматски се испраќаат. Временски се тие 42, на 5 или 10 минути ти дава колку што ти е левелот ако не грешам :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Уште еден птц со биткоини,нема captcha,само 30 секунди реклама
http://coinadder.com/index.php?r=spidermix38
Сите добри satoshi сајтови ги има,па,ако барате satoshi,регистрирајте се овде,ем ќе собирате satoshi од други сајтови,ем,ќе собирате од страната.Дневно околу 3500 satoshi се берат
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
На landofbitcoin вчера за помалку од 5 минути 15000 satoshi собрав, има многу добри сајтови, 2 ми дадоа по 5000 и нема потреба да чекаш, само менуваш од еден на друг, штом ти истече времето на некој веднаш ти го дава пак, им дава поголем приоритет на подобрите сајтови. Таму имам по 18000 сатоши вадено за саат време. Штета што си го изгубив клучот на биткоин адресата, пропаднаа сите. Сега веќе не се замарам со тоа.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Дали имате проблем со Liberta Gia оваа недела?
Јес. На 3 профила уште по 2 дена немам искликано, па ко за баксуз овие 2 дена дава по 14 таскови и не ме исплаќа туку кога ќе ја Refresh-ирам страната пак ми дава да ги праам...
 
Член од
11 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Незнам дали некаде во темава се спомнати mousebux.net и buxsteps.com . Страниве исплаќаат па ако некој има трпение и слободно време може да проба да заработи нешто :D
 

dojcino

Premier Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
25 септември 2011
Мислења
113
Поени од реакции
21
Чeтири нај елитни PTC кои докажано ИСПЛАЌААТ
PAIDVERTS
BUXVERTISE
BUXBERY
BUXWON
Кој сака нека се регистрира и нека клика, ако мислите да се одкажите подобро не се регистрирајте. Јас ги тепам овие 4ри, а најмногу вложувам во PAIDVERS, Мислам дека ова ќе биде нај нај од PTC!
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Чeтири нај елитни PTC кои докажано ИСПЛАЌААТ
PAIDVERTS
BUXVERTISE
BUXBERY
BUXWON
Кој сака нека се регистрира и нека клика, ако мислите да се одкажите подобро не се регистрирајте. Јас ги тепам овие 4ри, а најмногу вложувам во PAIDVERS, Мислам дека ова ќе биде нај нај од PTC!
Изгледа не си у тек со настаните...
Разлистај го малце форумот на buxWon и прочитај го последното соопштение на Админот.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
544
Поени од реакции
259
Нешто ново за 10 дена стартува страницата,
по форумите се шушка дека е слична како
Паидвертс, админот ништо не открива.....

 
Член од
12 октомври 2014
Мислења
40
Поени од реакции
5
Дали некој може да ми објасни како да го верификувам акаунтот на Payza?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom