Запросување

Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
а зошто мора машките само да запросуваат , јас би сакал она да ме запроси и дефинитивно милсам дека тоа ќе ми биде еден од најубавите денови и мигови во мојот живот
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Сакам да е на убав начин, да биде изненедување. Но, доволно е и само да ме праша, пак би била еднакв среќна.:je:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Би сакала да ме запроси на некое романтично ( не премногу романтично место, на пр. некој фин ресторан , со не многу гласна музика ). Да извади прстен, да ми го постави прашањето ( зависи тој како ќе си го формулира ). Откако ќе одговорам, ( со да, се согласувам ... ) да ми го стави прстенот и да ме бакне. После договорите, кумови, девери итн, се ќе си дојди само по себе.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
jas eve kako zensko bi odgovorila iako za maski e nameneta temava.
prvo se cudam komu ke mu tekne da me zaprosi. bi trebalo debeli nervi da ima pa da istera so mislata da me zeme za zena. ne deka sum teska licnost, naprotiv, ama ne sum "mazacki"tip, iako "son" na sekoe zensko e da ima familija, nali taka:icon_lol: pa i jas sito ,ama ne ke da go bide zasega:toe:

a ako epten odluci deka nema da mu e losa zdelka sepak da me zeme, pa neka mu ja mavne na mesto smrtno romanticno, majkata:icon_lol:
 

BlackZebra

надежен Архитект
Член од
6 септември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
1
За мене многу глупа работа е запросувањево. Ама имат усте време рано е. А знам дека нема да ми успејт од прв пат зш нешо ке оплескам.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Запросувањето е по мене исклучителен и романтичен чин.
Штета што не има се помалку романтични луѓе.
Во денешно време се земаат веке разработени шеми на бракови т.е. луѓе и самите знаете кој по кого се треска. Богатите за богати и сиромашните за сиромаси.
Дали сиромасите имаат време и пари тоа да го прават.
Знам дека сите сакаме да го направиме тој чин, ама сепак мислам дека тој чин во денешно време е сведен на минимум и дека другиот процент се сведува само на тоа - што ќе кажзт комшиите, другарите и колегите.
Мислам дека романтиката веќе не до израз.
Се надевам дека ќе ме убедите. Гласам за романитиката на чинот.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Убо би било да ме изненади, да се потруди макар малку, бидејќи нормално, ако го сакам, и малку да е, ќе ми значи многу.
Ама сигурно би сакала да е обележан чинот, бидејќи е сепак значаен момент за мене. И не мора да е на тие некои незнамкакви романтични начини, туку само можи да е нешто уникатно и едноставно.
 
С

Сатори

Гостин
...

Јас сакам јас да го запросам идниот ми споруг ... онака после фантастично добар секс и цигара во кревет, да му се завртам и да му речам:

„Сакаш да те земам за маж?“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom