Замунда.мк! :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
По неколку месеци кодирање , фотошопирање , учење излезе новата верзија на Замунда.мк :))

Останаа некои делови од скриптата што не се наши (бидејќи немаше потреба да ги смениме) , како логирањето , регистрирањето итн. Другото го кодиравме рачно :D

Направивме ново лого , ставивме jQuery+tipsy за да има мали сликици на торентите , отворивме твитер профил @ZamundaMK...

Сега останаа да ги смениме иконките со категории(avi/rip/tv/iso) со наши и да го средиме системот за пресматување leechers/seeders...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Тракерите се сепак бугарски така?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Торентите ги проверуваме... Доаѓаат од приватни+јавни тракери , а посебно внимаваме на оние јавните ;)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Браво. Great jov!

Sent from my Android using Tapatalk
Фала :) Гледам од тапаталк пишуваш , може да спремиме и мобилна верзија , па да почнеме да промовираме симнување торенти и од смартфони...
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Зошто имам проблем кога се регистрирав ми пишуваше нешто емаил за регистрација не е пратен или нешто слично не ми текнува, и неможам да се најавам со тој јузернејм
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Edit: Сите што неможеа да се логираат , Ве прифатив.
Shoutbox-от ни е неистестирана работа , ако ве зафркава кажете :cool:
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
18
Тоа трепкавото фавиконче, ми боде некако у очи. Тоа сум само јас, изгледа, фавтрепфобичен. :icon_lol:
Тоа стои од старата верзија... Глеаш , кај дизајнер не умешал прсти , све е за нигде :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom