Забрзана стратегија за барање работа за почетници IT професионалци

Член од
3 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво луѓе, на 12/10/2022 ќе се одржи 4-тиот Joberty вебинар: https://webinars.joberty.ro/

Ако сте дипломирале недоамна или сакате да направите промена во кариерата и да влезете во светот на IT, овој вебинар е дефинитивно за вас.
Темата е одлична - „Забрзана стратегија за барање работа за почетници IT професионалци“ и имаме одличен говорник, Камелија,
меѓународен експерт за CV (https://www.linkedin.com/in/cameliamacsim/).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom