ЗНАМ- За наша Македонија

Член од
22 јуни 2022
Мислења
169
Поени од реакции
678
Забележав дека за другите партии има посебна тема, а за ЗНАМ нема, па си реков да нема неправда кон нив.

Еве накратко:

znam_logo_87997987-scaled.jpg

Партијата е формирана на 9 октомври 2023 како движење, од страна на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој беше и пратеник во собранието, од 2016 до 2020 беше член на СДСМ,а после 2020 се води како независен
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.317
Поени од реакции
9.894
Максим дефинитивно ги изненади позитивно сите и се надевам на добри резултати на изборите. Он и левица ми се единствен надеж за спас, ако може воопшто нешто да се спаси и обнови во оваа држава.
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
169
Поени од реакции
678
Максим дефинитивно ги изненади позитивно сите и се надевам на добри резултати на изборите. Он и левица ми се единствен надеж за спас, ако може воопшто нешто да се спаси и обнови во оваа држава.
Па треба да се одлучиш. Или Максо или Димче. Левица не се мирисаат баш со Максо, и обратно.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.089
Поени од реакции
1.461
Максим дефинитивно ги изненади позитивно сите и се надевам на добри резултати на изборите. Он и левица ми се единствен надеж за спас, ако може воопшто нешто да се спаси и обнови во оваа држава.
I jas go mislam istoto.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
dobro e sto site se protiv Makso, Levica, vmro, sds, steta sto ima lugje kako cigo i mincev so nego, ama neka zeme sto povece sds glasovi posebno od Kumanovo i site zadovolni.
i samo uste ova sam trgna protiv oliver vo zenit na mocta i murtinskoto kopile, im pokaza sreden prst na selskite oligarsi i isprdocite na cic,gi zabrza procesite na raspad na sds,koi sami po sebe se zavrsija so izbor na curka za preCednik, guraj Makso pa sto bide neka bide.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.317
Поени од реакции
9.894


11391 потписи.....Тоооо мајсторе, браво Максо, нека пукнат сдсовците:свиркам::свиркам:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom