Журка од вашите соништа?

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Епа вака, знам дека имаше ваква тема но го пребарав цел под-форум ”ноќен живот” и нигде не ја најдов може отишла јабана тогаш коа се сјеба форумов. Ако ја има темава, ондак спојте ја.

Значи темава е да наведете на каква журка би сакале да присуствувате, журка од вашите соништа.

Ај да почнам...

Значи журка на отворено, било да е ливада или плажа, музиката psytrance, вечерно време, да врне дожд, да има грмотевици, молњи, и публикава да е разголена и сите тука да сме лав хепинес да се журкаме до сабајле. :vozbud: Јао кој филинг е, флешои брачко. :pos:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
ооохх...шо убаа тема...би сакала да идам на ептен пош журка,каде сите се исподотерани од глаа до пети,влакно да не штрчи,убаво музиче од 90-тите...рок балади...розев шампањ на секое ќоше...еееее тоа беа времиња...ама би сакала пак :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еве значи да доловам ситуација, за ваква журка праам муабет, неможев да најдам оригинал таква журка со грмотевици и молњи, па морав да монтирам. Значи тука е негде моментот. :)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Журка од моите сништа е онака на голема ливада или во шума, транс музиче (клаберско), тие што ќе присуствуваат да бидат не баш разголени онака таман :) Да не врне, ама да не биде ни ептен топло онака умерено :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.902
Vo park, relaksirana atmosfera, malku luge (10-15 maximun), diskmen i zvucki sto ne se priklucuvaat vo struja (sto podrazbira i minimun kilo baterii za diskmenot), od muzika iskljucivo power metal, moze i baladi nesto. Otprilika toa.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не сум многу по журките, ама идеална атмосфера ми е плажа, во позадина некое добро чил-аут музиче и сите играат боси. Може и да се убаци ноќно капење во море во комбинацијава.:)

ПС.Само да нема гужва.:pos:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Клуб,на отворено,музика до кај 130-140 бпм(за брзината праиме муабет),убави луѓе,ненормално озвучување и осветлување,може и пена да има.......и не ми текнуваат други ситни детали.
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
zurka ..... pa nesto na livada golema guzva nenormalna, trance, pienje do besvest, dozd so sonce (meckite koga se zemaat) :pos:, site da bidat na kupaci (bikini) so corapi (volneni ili dokolenki aj toa neka bide po vas izbor) :pos: i dosta e mislam
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Журка од соништата......сепак ќе ми остане Ибица или ЕГЗИТ ФЕСТ07 кои луѓе доаѓаат бе ми се плаче
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
240
Поени од реакции
3
кратко и јасно ИБИЦА
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
BusHav напиша:
Клуб,на отворено,музика до кај 130-140 бпм(за брзината праиме муабет),убави луѓе,ненормално озвучување и осветлување,може и пена да има.......и не ми текнуваат други ситни детали.
Лани на Градиште беше вака, само осветлењето не беше ок. А да и плажите не се клуб. :pos:

Инаку читам постови од типот „ибица, егзит ми се журки од соништата“, значи не збориме за журка од соништата да присуствувате на некоја журка као „Exit, Ibiza, Cream Amnesia...“ туку да опишете како би изгледала таа ваша журка од соништата. :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Скулгрл напиша:
Не сум многу по журките, ама идеална атмосфера ми е плажа, во позадина некое добро чил-аут музиче и сите играат боси. Може и да се убаци ноќно капење во море во комбинацијава.:)

ПС.Само да нема гужва.:pos:
ахххх јееее....немаш појма какво чуство ми дојде...
а да,не мора да пишам сејм хир!!!
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Плажа, мелезкињи, хип-хоп тежок, опасно озвучење, 200 души, шанкчиња.. суперИШКА:)
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Негде на плажа, на пуст остров (сред нигде), се подразбира лудо осветлување и озвучување, техно, и ласер кој мава у диско топка поставена на 300м од брегот (у море)!:vozbud:
а, да и многу жени!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
vo nekoja golema sala i da ima mnogu guzva
 

Kajgana Shop

На врв Bottom