Жени, зошто се шминкате?

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
а ти тоа зашто не и’ го напишеш истово на Дарлинг на пример, ете и она ги сака жените? м?

а тие теми каде постирам, насловите се токму за гз, цицки и итн, дали е тоа спамирање? или онака да се најдеш на муабет, те цитирав? - НЕ! пишував за твојот ник? НЕ! имам право на свое мислење? Да!...ондак кој такво ме задираш?
Moze gi saka , od kaj da znam,prashaj ja ..

Vtoro ne ti lici na godinite da turas cicki,gazovi,picki kako podnapien manijak
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Moze gi saka , od kaj da znam,prashaj ja ..
Vtoro ne ti lici na godinite da turas cicki,gazovi,picki kako podnapien manijak
...а од каде, црни ти, знаеш колку години имам? :pos: , ама според тебе ниедна возраст нема да одговара само ти да си во право, или премлада или престара, важно ти манга да бидеш, тоа што и како правам на форум, ама ич билбил да не ти чуе!
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.041
Поени од реакции
10.252
Немам проблем да излегувам без шминка, ама повеќето од времето сакам да сум средена. Мислам дека ми е тоа наследно од мајка ми, па без кармин и парфем не одам на работа.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
...а од каде, црни ти, знаеш колку години имам? :pos: , ама според тебе ниедна возраст нема да одговара само ти да си во право, или премлада или престара, важно ти манга да бидеш, тоа што и како правам на форум, ама ич билбил да не ти чуе!
Ajde.. kaj se slikite , treta smena ide , do koga ke se ceka denes?
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
73
Поени од реакции
81
Шминката е општествено наметната.
У некои западни земји воопшто не се шминкаат жените.
Во Париз кога бев 99% не беа нашминкани или ептен лајт шминка имаа, исто и во Холандија.
Мене тој стил највеќе ми се свиѓа пошто и ја минимално се шминкам.

И не сметам дека нашминкана значи исто што и средена,
тотално погрешна дефиниција.
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.980
плис сеј, намерно му реплицира со оригиналем, а не со печатна грешка.
ХАХАХАХАХАХАХАХААХА

На темата, кизне која го корпосала овај, греота.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Темава у мода и убавина, ова нема врска со љубов и секс, јер коа е криза и најгрдата би ја опнале, убави требаат за шетање низ град да не им се смее народ.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Темава у мода и убавина, ова нема врска со љубов и секс, јер коа е криза и најгрдата би ја опнале, убави требаат за шетање низ град да не им се смее народ.
:kuracc::kuracc::kuracc:

Ako ne vi e po kjeif, otvarajte si vashi temi i shtrakajte si po svoja volja a ne da glumite kurnazi i vrvni cenzori i da kidnapirate temi. Ti na primer ako si do tolku moderator zhivni si go ovoj forum so svoi idei, temi, raspravi a ne nacheka nechija diskusija da zhivne i op odma kidnapiranje na tema i prefrlanje na tvoj teren.
I toa kako ima vrska moda i ubavina so ljubov i seks, samo ako si slepa i tupa nema da vidish vrska.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
:kuracc::kuracc::kuracc:

Ako ne vi e po kjeif, otvarajte si vashi temi i shtrakajte si po svoja volja a ne da glumite kurnazi i vrvni cenzori i da kidnapirate temi. Ti na primer ako si do tolku moderator zhivni si go ovoj forum so svoi idei, temi, raspravi a ne nacheka nechija diskusija da zhivne i op odma kidnapiranje na tema i prefrlanje na tvoj teren.
I toa kako ima vrska moda i ubavina so ljubov i seks, samo ako si slepa i tupa nema da vidish vrska.
Сега тебе ќе те стават модератор, пошо темиве шо ги отвараш се на гз да паднеш.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
За да ги сокријат своите несигурности, за да се вклопат во толпата, да изгледаат поубаво и да привлекуваат внимание бидеќи вниманието е нивната валута на вредност.

Доколку некоја жена не ви е доволно убава, конзумирајте повеќе алкохол се додеќа не се разљепша.

Од лична перспектива, искрено женската не ми смета кога е со шминка или без, ама друго е чувството кога ќе е по пижами, свежо од туш излезена и тогаш ми е најнај :vozbud::backa:
 
Член од
13 февруари 2023
Мислења
26
Поени од реакции
63
Види сега не секоја девојка се малтери, убавата девојка е убава и без шминка, али оние што се трансформирани веројатно го прават тоа поради недостаток на самодоверба и со право, повеќето се ружни без истата.

Али да не заборавиме и кај нас мажите, тој што пуштил брада и заличил на човек а под неа крие сирот чин и гушка како 50 годишна бабичка нема право на збор да ги критикува жените за шминка :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.966
Отече, човек, ОТЕЧЕ!
A ZASTO A ?

ODGIVORIMU BA COEKOT
Автоматски споено мислење:

... дел да си се бендисат самите пред огледало, дел да ги бендисат мушките егземплари, дел да ги направат љубоморни пријателките, а последните го прават зашто што другите жените тоа го прават, па онака под инерција да не заостанат, а тоа све погрешно направено!

...би прашала зошто мушките одат во теретана, купуваат скапи парфеми па се прскаат секој ден, си го депилираат патлакот, се тетовираат и цел ден го мерат ал им пораснал некој сантим....итн, итн, ама не тоа темата.
Го депилираме патлакот за да не се буните дека лапате влакна додека го пушите.

Иначе строго афро од седумдесети. :icon_mrgr:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.515
Поени од реакции
9.412
A ZASTO A ?

ODGIVORIMU BA COEKOT
Автоматски споено мислење:


Го депилираме патлакот
..и на патлак имаш влакна????
Кој знае колку имаш тогаш на мадињата...:facepalm:
садегрмушкасибил :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom