Желба за навредување и понижување

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Немој не се прај жртва, те знам што си. Само кажав бидејќи тука не те знаат повеќето, ама како што гледам те запознаваат полека.
Аман бе човек, каква жртва жити бога, кој ме знаел а кој ќе ме запознаеле, на кого му е гајле кој сме и што сме во реалниот живот, незнам што врска има сето она што го пиша!?

Одговори само ако можеш која ти е таа сила што те тера да бидеш толку безобразно дрзок!?
Дали приметуваш дека го отру Ѓорѓи од вреѓање, незнам па што и на мене фрли око?

Тебе да не ти плаќаат на форумов да бидеш безобразен?:facepalm:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.111
Немој не се прај жртва, те знам што си. Само кажав бидејќи тука не те знаат повеќето, ама како што гледам те запознаваат полека.
Не ја знаат - he says.
Ја знаат уште од почетокот, само што воопшто е небитна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.789
Колку многу внимание се посветило на тема отворена од личност која не е нормална. Треба да и се забрани форумот на оваа, она кога навредува како што гледаме погоре тогаш ништо не е, а кога ќе ја навредат одма прашува па зошто вака, зошто мора да се навредуваме, може ли да им се помогне на таквите.
Едноставно личност со посебни потреби која пуши докторски пури за време на пауза, а за брзо во Бардовци ќе пуши.
...еве чист пример на член кој веднаш те направи ,,ненормална,, сиве горе наведени објаснувања, не знам дали ќе го имам инатот да му ги снимам сите негови не збророви-туку цели реченици на најниско вреѓање на човечко битие што се испреплетува низ темите во форумот иако подржан од неколкуте модератори, ама богами не вреди затоа што за иста навреда драга моја katinakatalina насочена кон тебе на друга тема од членот @Ставрогин кој дури и го пријавив тоа укажувајќи јавно дека сигурнo поради блискоста со модераторот наместо него мене ќе ме опомени или банира и убаво знаеш дека и така се случи од модераторот @Miss Paranoia добив опомена дека ,,сум пишувала вон дискусијата на темата,, а другите разбира се биле во темата на дискусија што те нарекоа ,,ненормална,, и мува не ги лази продолжувајќи во тој стил...
и сега на твоја тема како домино ефект ќе се редат ,,тесното друштво,, и ќе те вреѓаат сакаш да ти кажам како ќе биде редоследот?? или кој ќе им лајкува на нивните фамозни коментари од тип ,,ти си ненормална,,??
....затоа мој совет, пиши си ја темата коментирај на тие што вредат, а на овие од тип на ,,ненормална,, ваква таква одбивај не реагирај, гледаш дека тие се во состојба со маж да легнат само да те извреѓа, а богами и мене исто...ај што чекаш од такви?? да речат ....да ма во право си? што знам, можеби се учени да им се каже морон, куртон па да се заљубат...ај донт ноу ! :rolleyes:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.789
... да напишам некој коментар на темава,
...бранот на америчките филмови каде глумците за да бидат ,,мангупи, фраери, главни фаци, во својата улога на секој втор збор го имаа како сленг ,,фак ју,, ....набргу тоа се пренесе и во реалниот живот, така да тој не рамислува кога го кажува тоа дали вреѓа некого или прашај ги дали знаат правило на однесување кон женски пол или општо што значи бонтон - научна фантастика ... и како што е све лепо ем демократско из Америке дојде и кај нашите простори, во секој израз имаме ,,ку_ров ми,, , ,,ко му е_бе матер,,, морон, куртон ...итн и сега тоа веќе не може да се поправи затоа што главна инстанца треба да биде во домата, таму родителите треба да пресечат и насочат и да дадат право домашно воспитување кое на жалост го нема, оти овој овде ако рече морон, куртон сигурна биди дека дома кога ќе оди ако не во првиот збор, ако не првиот ден , вториот збор и третиот ден тоа ќе му го каже на ближниот свој посебно на татко му кој ќе биде немоќен да го ,,прибере,,, а тоа ,,ненормална,, ,,глупава,,и други фрустирачки епитети кои мислат дека ги креваат и ги прават мангупи не е проблем овде на форум, туку проблем кога тоа ќе го каже на мајка му или сестра му дома и тоа во моменти кога ќе бараат помош од такви особи...така да тешко на нивните семејства, затоа што не може лик и покрај тоа што се скриен зад лажен профил секојдневно вергла псовки и погрдни зборови, дома да оди да ја бакне мајка му и да каже ,,добро вечер тато,,, Но Уеј !
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.058
Поени од реакции
19.752
Като мори, душманке, мене не ми е јасно како може да се вреѓате од нешто небитно како форум. :tapp:

Ако така лесно може да ве навреди некој непознат, фиктивен, тотално небитен лик од виртуелен свет, тогаш можам да замислам што би било доколку во реалниот свет некој го прави истото, пр. шефот на работа или комшијата!?

Стара си ти тетке за форуми, затоа тешко ги прифаќаш некои работи. Гледај си таму мажот, напрај му некоја манџа, батали форумот, секако немаш никаква корист од него. :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
...еве чист пример на член кој веднаш те направи ,,ненормална,, сиве горе наведени објаснувања, не знам дали ќе го имам инатот да му ги снимам сите негови не збророви-туку цели реченици на најниско вреѓање на човечко битие што се испреплетува низ темите во форумот иако подржан од неколкуте модератори, ама богами не вреди затоа што за иста навреда драга моја katinakatalina насочена кон тебе на друга тема од членот @Ставрогин кој дури и го пријавив тоа укажувајќи јавно дека сигурнo поради блискоста со модераторот наместо него мене ќе ме опомени или банира и убаво знаеш дека и така се случи од модераторот @Miss Paranoia добив опомена дека ,,сум пишувала вон дискусијата на темата,, а другите разбира се биле во темата на дискусија што те нарекоа ,,ненормална,, и мува не ги лази продолжувајќи во тој стил...
и сега на твоја тема како домино ефект ќе се редат ,,тесното друштво,, и ќе те вреѓаат сакаш да ти кажам како ќе биде редоследот?? или кој ќе им лајкува на нивните фамозни коментари од тип ,,ти си ненормална,,??
....затоа мој совет, пиши си ја темата коментирај на тие што вредат, а на овие од тип на ,,ненормална,, ваква таква одбивај не реагирај, гледаш дека тие се во состојба со маж да легнат само да те извреѓа, а богами и мене исто...ај што чекаш од такви?? да речат ....да ма во право си? што знам, можеби се учени да им се каже морон, куртон па да се заљубат...ај донт ноу ! :rolleyes:
:place::place::place: Солзи сами течат после ова трогателно мислење.
Колку за информација, таа која ја отворила темава многу добро ја знам, таа нејзина глума и е заштитен знак. Најпрво ќе те извреѓа и после се прави жртва. Дно.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Като мори, душманке, мене не ми е јасно како може да се вреѓате од нешто небитно како форум. :tapp:

Ако така лесно може да ве навреди некој непознат, фиктивен, тотално небитен лик од виртуелен свет, тогаш можам да замислам што би било доколку во реалниот свет некој го прави истото, пр. шефот на работа или комшијата!?

Стара си ти тетке за форуми, затоа тешко ги прифаќаш некои работи. Гледај си таму мажот, напрај му некоја манџа, батали форумот, секако немаш никаква корист од него. :D

Е навистина незнам и јас како може да ми делува овој виртуелен свет, како може некој непознат што си куцка на монитор да ми распали толкава страст, поголема и од во реалниот живот, да ми разбукти толкава омраза и љутина, да ми крене до толку притисок, па да морам да вратам соодветно со иста мера!?
Инаку грешка си голема, погрешно замислуваш дека во реалниот свет на навредување би реагирала поокрутно одколку тука на форумов како што реагирам и пламнувам оддеднаш..абе помала од маково зрно ќе бидам, кај ќе се топорам со разни будали, знам дека костозглобна нема да ми избега..Ете затоа тука сите се храбри, без влакна на јазикот, дрндаат што на ум тоа и на форум..никој ништо не ти може...Ем забавно, трошиш негативна енергија, трошиш време што го имаш како сакаш, гледам некој нов рецепт за манџи за да му зготвам на сопругот и тако даље...

Само незнам форумов до која старосна граница е препорачлив!?
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Луѓето што уживат да понижуват други обично се со низок карактер, и исфрустрирани луѓе, обично таквите не се среќни во нивните животи, јас пример овде би додадал и типови чии најголем животен успех е легнување женски (празноглави) и истите уживат после да ги понижат пред друштво со муабети што сум и направил на оваа колку само е глупа и лесна, е таквите и ако сум машко би ги масакрирал полека полека
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Незнам, можеби има ваква тема..но толку навреди, декларирање и понижување на луѓе кои меѓусебно не се познаваат, не сум сретнала навистина....зарем во денешно време таква некултура во комуникацијата?
На ова размислување ме "инспирира" вечното препукување, пцуење и навредување во темите за религија и политика.
Што толку ги тера луѓето да навредуваат, какви се тие особи уствари во реалниот живот!?
Мислам дека тоа се исфрустрирани особи, кои доаѓаат овде да се направат некои јаки фаци а уствари се помали од маково зрно и тука ги трансформираат своите комплекси..или се приклучуват во некои форумски табори и сакајќи да бидат интересни тропаат глупости и лижат задници!?
Провокатори без причина или пак коха ке им се напраи куршлус у мозок и немаат аргументи за да продолжат со дискусуја тогаш напагаат со навреди....
Интересно е што има и толку наивни ликови што се фаќаат на нивната мамка:mad:
Што мислите за оваа психолошка болест овде на форумов??
Se soglasuvam so se sto navede i najverojatno 80%+ e ovoj profil na luge koi sto imaat potreba da omalovazuvaat itn.
No mislam glavnata pricina e sto lugeto ne davaat prostor za razlicni gledista i gledaat svoeglavo na rabotite i koga se sooceni so razlicno mislenje go internaliziraat kako navreda sto im stvara nervoza, a navreduvanjeto i omalovazuvanjeto e nacin kako se spravuvaat so nervozata i im olesnuva na kratko koga ke se izduvaat (ubavo mu kazav na idiotov on mene ke mi kazuva).
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Има што им е забавно да се караат,да вреѓаат а некој што сака да е навредуван нема таков
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
...навредата има смисол само кога е акцептирана од нас како таква :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
... да напишам некој коментар на темава,
...бранот на америчките филмови каде глумците за да бидат ,,мангупи, фраери, главни фаци, во својата улога на секој втор збор го имаа како сленг ,,фак ју,, ....набргу тоа се пренесе и во реалниот живот, така да тој не рамислува кога го кажува тоа дали вреѓа некого или прашај ги дали знаат правило на однесување кон женски пол или општо што значи бонтон - научна фантастика ... и како што е све лепо ем демократско из Америке дојде и кај нашите простори, во секој израз имаме ,,ку_ров ми,, , ,,ко му е_бе матер,,, морон, куртон ...итн и сега тоа веќе не може да се поправи затоа што главна инстанца треба да биде во домата, таму родителите треба да пресечат и насочат и да дадат право домашно воспитување кое на жалост го нема, оти овој овде ако рече морон, куртон сигурна биди дека дома кога ќе оди ако не во првиот збор, ако не првиот ден , вториот збор и третиот ден тоа ќе му го каже на ближниот свој посебно на татко му кој ќе биде немоќен да го ,,прибере,,, а тоа ,,ненормална,, ,,глупава,,и други фрустирачки епитети кои мислат дека ги креваат и ги прават мангупи не е проблем овде на форум, туку проблем кога тоа ќе го каже на мајка му или сестра му дома и тоа во моменти кога ќе бараат помош од такви особи...така да тешко на нивните семејства, затоа што не може лик и покрај тоа што се скриен зад лажен профил секојдневно вергла псовки и погрдни зборови, дома да оди да ја бакне мајка му и да каже ,,добро вечер тато,,, Но Уеј !
Бранот на амерички филмови...
Така е!
Знаев дека вистинскиот виновник за состојбава е тука негде, само не сум толку опитен да го препознам. Фала ти што ни посочи! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom