Есеј

Член од
21 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми помогне за есеј на тема: „Горио добар татко или виновник за моралниот пат на своите керќи" Тоа е од романот Чичко Горио од Оноре де Балзак. Ве молам игно ми ее!!!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Напиши; не сакам, не можам а и не е културно да зборувам за луѓе кои не ги познавам.
 
D

Daedalus

Гостин
Каква помош ти треба, некој да ти го пише есејот или да ти даде правци како да размислуваш околу темата?
 
Член од
21 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Напиши; не сакам, не можам а и не е културно да зборувам за луѓе кои не ги познавам.
Каква помош ти треба, некој да ти го пише есејот или да ти даде правци како да размислуваш околу темата?
Епа ако некој има веќе готов есеј може да ми прати но, ако не може само некои правци како да размидлувам.. Фала ви однапред
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Епа ако некој има веќе готов есеј може да ми прати но, ако не може само некои правци како да размидлувам.. Фала ви однапред
Обрни внимание на твоето пишување.Правиш грешки.Овде на форумов нема да ти судиме бидејќи никој од нас не обрнува внимание на правописот,но ако вака правиш и на часови,професорите нема да ти дадат добра оцена.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дали може некој да ми помогне за есеј на тема: „Горио добар татко или виновник за моралниот пат на своите керќи" Тоа е од романот Чичко Горио од Оноре де Балзак. Ве молам игно ми ее!!!
Ова и ова ќе ти помогнат за есејот:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom