Електрични тротинети

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Робсо, 1 септември 2018.

 1. Робсо

  Робсо

  Член од:
  1 септември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Има некој лично искуство (или пријател) со било каков ел. тротинет или конкретно со Xiaomi Mi365?

  [​IMG]
   
 2. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  86
  Имам видено се повеќе луѓе ги користат во Аеродром на велосипедските патеки.
  Изгледаат практични ама зависи каде

  Би си купил еден али Јаја Паша Битпазар као ке го пројдам хаха
  Што пари е овој? Во БГ има сличен за 22илјади
   
 3. Робсо

  Робсо

  Член од:
  1 септември 2018
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  30 000 е тој на сликата.
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.881
  Допаѓања:
  8.292
  има сила да се качи чудово на нагорнини?
   
  На Strelec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  834
  до 25%.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Coca Cola

  Coca Cola Смени тајтл

  Член од:
  4 јануари 2009
  Мислења:
  111
  Допаѓања:
  60


  пазете шо купувате
   
 7. Flatter

  Flatter Порноглава

  Член од:
  19 септември 2015
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  204
  Дадеш 500 евра за да ти нанесе штета од 10000+ евра... :D ВРВ

  Незнам како им текнува вакви антигенијални работи а исто и врв е тоа Hoverboard што го измислија...

  Златни Нозе... Златен Точак...Следен изум да биде ако не Електрични Нозе... Од мрза ќе забрават како се оде...
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.881
  Допаѓања:
  8.292
  Експлодира најверојатно зошто имало оштетување надворешно на батеријата или фабрички нешто сјебана била, нема шанси иначе да се запали сама од себе.
   
 9. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  875
  Да бе нема шанси, како телефоните пукаа сами. И така технологијата за батерии уште касни зад се друго, уште и кога ќе почне и да се крати при изработка за да се заштеди, тоа може да има фатални последици.
  А кинески производ со кинески батерии тоа е убиствена комбинација.
   
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.881
  Допаѓања:
  8.292
  :facepalm:
   
 11. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  875
  Што не ти е јасно. Оди купи си тротинет со фејк кинески батерии. Пробај го дали пука или не.
   
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.881
  Допаѓања:
  8.292
  Очаен обид за тролање ти е ова:D
   
 13. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  120
  Допаѓања:
  86
  Батериите не се 'фејк'. За кинески се, бидејќи се се произведува во Кина.
   
 14. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  918
  Допаѓања:
  875
  Фејк се затоа што прават копии и имитации на други брендови, а капацитетот е помал од тоа што го пишува. За квалитет да не станува збор.
   
 15. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.964
  Допаѓања:
  3.512
  Moj drugar donese vakov trotinet od Francija kade i živee...no toj ima problem so nozete i zatoa moraše da odi so vakva opcija. 95% od vremeto go koristi trotinetot....a peški odi samo ako mora. Mnogu e brz niz ulici...no neznam kolku pari go ima kupeno ni kakva baterija koristi
   

Сподели преку: