Економски факултет- Штип

  • Креатор на темата AFI
  • Време на започнување
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Колеги имате ли некои прашања или задачи што се паѓале минтатите години на управувачко сметководство?
Гл.6 - Зад : 1, 3, 4
Гл.7 - Зад : 1, 3, 4
Гл.8 - Зад : 1, 3, 9
Гл.9 - Зад : 5, 8, 9
Гл.10 - Зад : 1, 2


ПС - Мене повеќе ми треба некое прашање по Стратегиски мен. за втор кол. (а може и за завршен) да напише некој ако знае ..
 
Член од
29 јуни 2012
Мислења
20
Поени од реакции
3
Decki ve molam nekoj student od Stip da pise nekoi prasanja Trgovsko Pravo od Violea Mazdova za 2 kolokvium pls za utre mi e
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Ако има некој срцка овде од прва година Финансиски менаџмент нека пише кога полагаат Основи на економија.
 
Член од
22 март 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, јас сум прва година на Финансиски менаџмент па ќе ве замолам доколку некој ги има прашањата од лани Основи на економија, Микроекономија, Теорија на одлучување (изборен е не знам лани дали го имало), Математика или Информатика да сподели.. :))
--- надополнето: 17 декември 2013 во 18:21 ---
--- надополнето: 17 декември 2013 во 18:26 ---
Ако има некој срцка овде од прва година Финансиски менаџмент нека пише кога полагаат Основи на економија.
на 19ти (Четврток) во 09:00 :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Ekonometrija II kolokvium sto se pagja ?
Dovolni se da gi naucam samo prasanjata ? :)
Strategiski II kolokvium prasanja ?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Ekonometrija II kolokvium sto se pagja ?
Dovolni se da gi naucam samo prasanjata ? :)
Strategiski II kolokvium prasanja ?
Од тоа што разбрав, Економетрија за втор кол. се паѓале задачи од вежбите 5, 6 и 7. Од прашањата само, може да фатиш макс. 10 поени (ако ги знаеш и формулите):cautious:. Нз колку поени би те задоволиле - ама тоа е малку, во однос на тежината на материјалот.

Стратегиски м. (отприлика) ова : Општи видови стратегии, СВОТ анализа и матрица, Процес на промени, Функционална структура, Детерминанти на структура, Модел 7-С, Видови култура, Стилови на лидерство, Карактеристики и способности на лидерите, Видови конфликти, Технологии и иновации, Видови меѓународни стратегии ..
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Fala mnogu, neznam sto ke napravam Ekonometrija mnogu tezok materijal.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
94
Поени од реакции
28
Стратегиски м. (отприлика) ова : Општи видови стратегии, СВОТ анализа и матрица, Процес на промени, Функционална структура, Детерминанти на структура, Модел 7-С, Видови култура, Стилови на лидерство, Карактеристики и способности на лидерите, Видови конфликти, Технологии и иновации, Видови меѓународни стратегии ..

отприлика СЕ :D тежок материјал за учење :eek: со среќа у четврток
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
отприлика СЕ :D тежок материјал за учење :eek: со среќа у четврток
Гадно, гадно. Туку колоквиумот ќе помине на криво, на лево .. Ама усно на завршниот интересни ора ќе се играт, се' така ми гледа окото. Мицевски не бил баш наивен, фино го чешлал материјалот .. :confused:
 
S

Stivie G

Гостин
Јанка не дотепа денес со колоквумот по инвестиции. Само теорија без задачи. Змија :mad::mad:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Јанка не дотепа денес со колоквумот по инвестиции. Само теорија без задачи. Змија :mad::mad:


Rewind, one year earlier .. :coffee:
Немиен го примивме денес од Јанка, маму и ..... :mad::mad: ! Не осакати, ваков колоквиум на душман не се дава. Прашањата на Фотката изгледаат смешно во однос на овој ѓавол што не снајде денеска. Копано од амбисот, каде сунце не сија .. ПОКОЉ !!
Не се нервирај многу. И така испитите сега усно ги прават и се' од нив зависи. Ако знаеш пред неа - ќе те пушти. Џабе ќе ти биде и со 70 бода да се појавиш на испитот, ако заебеш работа пред неа, ќе те кутне како кула карти ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom