Ежеви

Член од
26 октомври 2020
Мислења
7
Поени од реакции
3
Конечно некој што знае за што зборувам
Автоматски споено мислење:

Конечно некој што знае за што зборувам
И да во Македонија ги нема,од Србија морам да го земам
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.375
Поени од реакции
28.458
Зошто да не може еж да се чува дома? Африкански еж, а не овие што ги гледате по тревниците и шумите, мислам дека членот праша за таков. Не знам дали има да се најде во Македонија, но навистина не гледам аргумент зошто би бил лош миленик.
Sho ima vrska dali e afrikanski? Ez e ez, istoto sho go pravi evropskiot ez go pravi i afrikanskiot.
Objasniv zosto e los milenik, se machka so fekalii, toa mu e priroda, i ako toa ne e dovolno, premnogu se skloni kon rak, a nasive veterinari nema da ti pomognat.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Sho ima vrska dali e afrikanski? Ez e ez, istoto sho go pravi evropskiot ez go pravi i afrikanskiot.
Objasniv zosto e los milenik, se machka so fekalii, toa mu e priroda, i ako toa ne e dovolno, premnogu se skloni kon rak, a nasive veterinari nema da ti pomognat.
Боцките им се помеки.
Штетата е поголема што нема ветеринари што специјализирале само за ежови.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.375
Поени од реакции
28.458
Боцките им се помеки.
Штетата е поголема што нема ветеринари што специјализирале само за ежови.
Tie se egzoticni veterinari, odnosno veterinar sho se razbira poveke od macka, kuce i krava. Takvi so lupa da gi baras, nema.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.990
Tie se egzoticni veterinari, odnosno veterinar sho se razbira poveke od macka, kuce i krava. Takvi so lupa da gi baras, nema.
Мислиш ветеринари за егзотични животни! Секој може да ти препише капки за ежот или папагалчето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom