Евтини авионски карти

Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.665
Поени од реакции
1.960
Да не знае некој кај да најдам евтина карта до штутгард? од скопје по можност? да одам недела понеделник за 08-09.04.2018?
До штутгарт директна нема, не па евтина. Евтина, што подразбираш под евтина? Прво, велгиден е, второ има уше 4 дена до твоето патување. Карта ако најдеш под 100 евра правец алал да ти е.

Доколку не ти се проблем парите, Скопје-Меминген со авион ВизЕр, Меминген-Штутгарт воз/автобус. Најисплатлива и најевтина опција :)
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2012
Мислења
134
Поени од реакции
41
До штутгарт директна нема, не па евтина. Евтина, што подразбираш под евтина? Прво, велгиден е, второ има уше 4 дена до твоето патување. Карта ако најдеш под 100 евра правец алал да ти е.

Доколку не ти се проблем парите, Скопје-Меминген со авион ВизЕр, Меминген-Штутгарт воз/автобус. Најисплатлива и најевтина опција :)
Начекав со Аустриан 220 еур повратна така да не е скапа поевтино од визаир ми искочи фала како и да е
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.665
Поени од реакции
1.960
Па добро, затоа те прашав за што е евтино за тебе. На пример за мене 220 евра е прескапо, освен сега ако баш тогаш морам да одам. За 20 евра летав Скопје-Дортмунд така да 200 евра за авионски билет до германија, малце потешко дека ќе ги дадам :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.096
Поени од реакции
15.023
Некој бил во Париз преку Beavues аеродромот да каже превоз аеродром-Париз која е најдобра/ефтина опција.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
821
Поени од реакции
527
Некој бил во Париз преку Beavues аеродромот да каже превоз аеродром-Париз која е најдобра/ефтина опција.
https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/acces-et-transports/navettes/

Оваа ти е најдобра па и најефтина. Ќе најдеш и други опции ама вклучуваат такси. Плати си повратен билет на страната погоре и ќе заштедиш некое евро. Патот е саат време до Париз и земи си вода!! Од кога ќе се качиш на аеродром кај нас додека да стигнеш до Париз ќе немаш вода од кај да купиш/наполниш!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.096
Поени од реакции
15.023
https://www.aeroportparisbeauvais.com/en/acces-et-transports/navettes/

Оваа ти е најдобра па и најефтина. Ќе најдеш и други опции ама вклучуваат такси. Плати си повратен билет на страната погоре и ќе заштедиш некое евро. Патот е саат време до Париз и земи си вода!! Од кога ќе се качиш на аеродром кај нас додека да стигнеш до Париз ќе немаш вода од кај да купиш/наполниш!
Фала многу, го гледав тоа и изгледа е најдобра опција.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
821
Поени од реакции
527
Фала многу, го гледав тоа и изгледа е најдобра опција.
Обавезно во Дизниленд, скапичко малце ама незаборавно! 2500 денари е ако идеш во делник ама вреди секој денар+ 7-8 евра за превоз со воз. Ќе ти биде криво ако не отидеш
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.096
Поени од реакции
15.023
Обавезно во Дизниленд, скапичко малце ама незаборавно! 2500 денари е ако идеш во делник ама вреди секој денар+ 7-8 евра за превоз со воз. Ќе ти биде криво ако не отидеш
Веќе сум бил, не знам дали ќе одам пак или ќе чекам со дечиња да идам :)
Ако знаеш некој убав ресторан со поглед и океј цена можеш да препорачаш.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.398
Поени од реакции
13.558
Некој совет за најповолен билет на релација Скопје - Прага? Треба да одам периодов, па гледам најдобра варијанта ми е авионски до Братислава и од таму со воз до Прага. Секој друг совет е добредојден.

Мислам дека ќе се воведува директна линија Скопје - Прага, летово ама не сум сигурен, има некој вакво инфо?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.398
Поени од реакции
3.389
Некој совет за најповолен билет на релација Скопје - Прага? Треба да одам периодов, па гледам најдобра варијанта ми е авионски до Братислава и од таму со воз до Прага. Секој друг совет е добредојден.

Мислам дека ќе се воведува директна линија Скопје - Прага, летово ама не сум сигурен, има некој вакво инфо?
Секое лето ја имаш таа линија(не е со wizzair), ама е туристичка линија и најмалку 100че во правец ќе ти биде да не биде никој не ми кажа.
Знаејќи дека под најдобра варијатна се мисли на најефтино ондак погледни летови до будимпешта. Повратна до будимпешта најчесто е колку што е братислава во еден правец, е после возот ќе ти е малку подолг ама неможе и ефтино и убаво
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
13.881
Поени од реакции
18.190
Дали има некој искуство со Croatia Airlines? Летово ќе патувам прв пат со нив па ме интересира искуство ако има некој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.466
Дали има некој искуство со Croatia Airlines? Летово ќе патувам прв пат со нив па ме интересира искуство ако има некој.
Јас, Скопје - Загреб, не некоја подолга дестинација. Пропелер авионче возеше, не се разбирам стручно што авион е тоа ама не беше стандарднине авиони за просечен лет низ Европа, веројатно за таа дистанца па и доста е. Професионални доста, нема на што да се пожалам вака, дури и звукот на моторот од авионот ме потсети на филмовине од втора светска војна, мене топ доживљај ми беше :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.136
Поени од реакции
40.477
Зависи има различни авиони и секој лет може да ви е различен. Внатре е чисто, безбедно и ок услуга. Ако е од оние помалите тие се премногу тесни и бучни. Може да пратат и ептен стар авион и внатре е како од втора светска војна со искинати и неудобни седишта.

Ако треба да се чекирате преку нивната веб страна и ако се откаже летот за мене се најлоша авиокомпанија. Како прво не те ни известуваат и отакажан лет поради магла се` уште ми ги немаат вратено парите. Не би летал следен пат ако не брзам и ако имам и друг избор.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.347
Поени од реакции
51.774
Де бе, до Хрватска идете, не до Австралија. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom