Евтина здрава храна, попусти....

Член од
15 јуни 2013
Мислења
794
Поени од реакции
948
Кога сме кај рибите. Најдобра сардина според мене е оваа хрватскава.
Кога зедов првпат сардина зедов од 4-5 брендови што ги имаше, не се сеќавам на имињата. Оваа најдобро ми лежи за јадење.
Од бадуко се сеќавам дека дно беше, потемнета и невкусна сардината.
Оваа е 40 денари кај што ја земам јас, другите беа измеѓу 30-45 денари.
+ табелите имаат смисла, и имаат различни паковања, пикант, со лимон и тн. Сите варираат во микровредности, некој имат поќе масти некој помалце.
Нема поубо од свежо, за набрзина добар избор е ова.
80686697_446127449401039_8766823958252093440_n.jpg 80667547_3336471369720095_3845062376458027008_n.jpg
 
Член од
1 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
37
Јаткасти плодови, каде се најевтини?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.475
Поени од реакции
7.672
Знае некој кај може да се најде туна во вода по пристојна цена? Во маркетите најевтина е на Адриа мислам, 82 денари конзерва.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
738
Поени од реакции
847
Знае некој кај може да се најде туна во вода по пристојна цена? Во маркетите најевтина е на Адриа мислам, 82 денари конзерва.
Адриана, моментално квалитет цена според мене, исто има и во кам и стокомак поевтини туни...

@Ljupco94 кам, тие што се пакувани или бркај промоции по другиве маркети...

Искрено цените на стекот паднаа, се кренаа на рибата посебно туната пред три месеци туна во вода Андриана беше 74 денари...
 
На врв Bottom