Европски натпреварувања - Евролига и Еврокуп сезона 2020/21

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
Или па бабл ке се одигра како во НБА.
toa spomna edna od komentatorite od sport klub. samo ostanuva da se vidi kolku se sposobni da go organiziraat.
nba osven nekolkute ispadi na genijalci ispadna super i izgleda prelesno, ama za nivnata organizacija sekoja cest
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Каков бабл, во Европа нема шанси да се случи тоа. Во секој можен аспект разликата меѓу НБА и Евролига е небо-земја, не знам дали да почнам од квалитет, организација или популарност. Видете ги ростерите на екипиве и ќе ви стане јасно, мислам дека освен неколку екипи што секогаш имаат пари (Барса, Армани) се друго е за ниво подоле според имиња и квалитет. Ај Ефес го задржа костурот, ама доста послабо ми личат ЦСКА, Фенер, Макаби, ПАО, Олимпијакос.. Не ги вбројувам тука Валенсија, земаа добри играчи ама не дека се скапи туку супер функционираат во нивниот систем, ќе бидат најпријатно изненадување сезонава според мене.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
А зашто да не можат, ок е дека бартомеу е клошар и кловн, ама не е толку тешко да се организира бабл. Е сега каде би се одржал е прашање и колку време. Лани што беа затечени не мора да значи дека немаат план Б.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
ако е бабл тогаш единствено нешто е турнирски систем, како НБА и шпанците што направија во јуни. Тоа е тешло да се стави и во календар, башка не верувам дека како организација Евролига има толку пари за организација на такво нешто, а и клубовиве ми личат дека се во финансиски нокаут.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
mislam deka ne e tolku do kes rabotata, kolku so e do konsenzus. dodeka frlaa povekje pari na istok, ruski i turski ekipi, imase povekje mesta za niv. sega ponamalija malku, i odma za evroliga licenci prioritet im bile germanija i francija kako rastecki marketi.
za zal ima premnogu politika i nacionalizam vo site evropski sportovi/natprevaruvanja.
sto pati podobro bi im bilo da ima improvizirana sezona od ova sega.
igracite gi testiraat sekoj den, karantini gluposti, 70 poeni ne mozat da dadat po utakmica.
kje ispadnat ovie natprevaruvanja samo zanimacija dodeka da pocne nova sezona nba
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
koj cirkus e evroliga godinava.
cska doma so publika gubi od alba,
i totalno se izgubija poslednite minuti.

pagja cska vo kvalitet sekoja godina vekje.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.109
Поени од реакции
2.001
Mizerna CSKA samo taa mi go zaeba livceto...
Baern strasno mnogu me bendisuva ovaa sezona soliden roster so Trinkieri na klupa sigurno ke imaat sho da kazat.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
Какви клошари се бартомеу и тие гомна во ека. Прво воведоа 20-0 ако некоја екипа нема минимум 8 играчи за натпревар, а потоа кога видоа дека од тоа може да страдаат барса, реал, ЦСКА, Фенер...го укинаа правилото.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
Какви клошари се бартомеу и тие гомна во ека. Прво воведоа 20-0 ако некоја екипа нема минимум 8 играчи за натпревар, а потоа кога видоа дека од тоа може да страдаат барса, реал, ЦСКА, Фенер...го укинаа правилото.
najgolema glupost e ova.
koga igraat normalno, za pobednikot ima 2 boda, za toj so gubi 1. so 20-0 toj so gubi treba da ima 0 boda. glupokja u raskosh
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.574
Поени од реакции
16.429
najgolema glupost e ova.
koga igraat normalno, za pobednikot ima 2 boda, za toj so gubi 1. so 20-0 toj so gubi treba da ima 0 boda. glupokja u raskosh
НА страна ова, одамна ја руши кошарката оваа организација. Еве има и најави дека од ебан Лондон ке прават кошаркашки клуб и ке игра Евролига, за прокети пари ке ја уништат.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
НА страна ова, одамна ја руши кошарката оваа организација. Еве има и најави дека од ебан Лондон ке прават кошаркашки клуб и ке игра Евролига, за прокети пари ке ја уништат.
kje ostane ligata na nivo na zanimacija izmegju nba sezoni, za zal.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.221
Поени од реакции
9.102
so e rabota so fenerbahce sezonava? pocnaa odlicno protiv zveds i efes, pa sega gubat od baern i panatinaikos.
mislev deka kje imaat odlicna sezona so kokoskov, ama kriziraat uste od start
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.610
Поени од реакции
21.818
Како е можно во ист ден да има Евролига и Евробаскет квалификации?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom