ЕП 2016 - Група Б (Англија, Русија, Велс, Словачка)

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Друже ти скаран си со фудбалов изглеа а ?
Ако е едно метро напред . Не е офсајд кога топката последен ќе ја удри противнички играч ...
Погледни ја снимката уште еднаш и забележи како стигна топката до Варди. Ако и после тоа мислиш дека е офсајд, отвори си гугл, напиши offside rule in football, отвори го линкот и внимателно научи го правилото :D
Враќањето не го видов на тв, после на успорена на јутуб го видов.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
:cujte: Vaka ke bide. Rusija ke gi tepa Vels, Slovakia 2:0 so Anglija...Rusija i Slovakija odat natamu, anglichanite odat kako treti vo grupa.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
:cujte: Vaka ke bide. Rusija ke gi tepa Vels, Slovakia 2:0 so Anglija...Rusija i Slovakija odat natamu, anglichanite odat kako treti vo grupa.
Русија никого не може да добие, а Словачка ако земе бод против Англија треба да бидат пресреќни, и како трети да поминат. Инаку, Словачка е солидна репрезентација, подобра и од Русија и од Велс, само немаа воопшто среќа против Велс.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Русија никого не може да добие, а Словачка ако земе бод против Англија треба да бидат пресреќни, и како трети да поминат. Инаку, Словачка е солидна репрезентација, подобра и од Русија и од Велс, само немаа воопшто среќа против Велс.
Rusija nikogash ne igrala vaka slabo, ama pa dosta ima od tie Anglosaksoncite, ushte Shkotska fali.
Daj nekoj pravoslavci slavjani gospod da gi pomogne malku.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Rusija nikogash ne igrala vaka slabo, ama pa dosta ima od tie Anglosaksoncite, ushte Shkotska fali.
Daj nekoj pravoslavci slavjani gospod da gi pomogne malku.
Е нема. Украина се пакува, Русија има какви такви шанси ама тешко.
Сега ако сакаш Полска, Словачка и Хрватска. Не се православци ама сепак славјани :coffee:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Rusija nikogash ne igrala vaka slabo, ama pa dosta ima od tie Anglosaksoncite, ushte Shkotska fali.
Daj nekoj pravoslavci slavjani gospod da gi pomogne malku.
Русија одсекогаш играле вака слабо и мизерно..освен во Европското 2008 каде гризеа,на другите големи натпреварувања играа без нималку пасија и морал..преплатени идиоти..застанаа оние со дедоми врсници што се поспори од татко ми на 50 и кусуро години Игњашевич и Березутски уште му играат во одбрана .Вајс некни како Усаин Болт изгледаше против нив
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Русија одсекогаш играле вака слабо и мизерно..освен во Европското 2008 каде гризеа,на другите големи натпреварувања играа без нималку пасија и морал..преплатени идиоти..застанаа оние со дедоми врсници што се поспори од татко ми на 50 и кусуро години Игњашевич и Березутски уште му играат во одбрана .Вајс некни како Усаин Болт изгледаше против нив
Kako ke se pojavat so vakov tim na Svetsko. Ako se odrzhi svetskoto vo Rusija ke gledame kako domakinot nema ni grupnata faza da ja pomine. Katastrofa.
Za nov tim mislam deka nema vreme.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Велс сами се заебаа, требаше некоја топка топка до Бејл, барем нешто да пробаа во второ полувреме, не може да се смета на бод кога цело време виси голот како за беља ќе падне во 90+.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
England XI? Hart; Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand; Henderson, Dier, Wilshere; Lallana, Vardy, Sturridge.

Можни стартни играчи за вечерва
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Ja ima negde Vels-Rusija?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Прво Фаул се деси на утакмицава или?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Алоооо како бе нема пренос од Веелс-Русија? Не ни приметив дека нема..пуштив МТВ1...и пошто вчера на МТВ2 беше дург натпревар си претпоставував дека и сегае ќе биде така пошто нели...двата се национални телевизии и Македонија ги има платено правата за двете утакмици....и слушам "Гол за Велс" вика коментаторов и вртам и...што да видам...Албанците истиот меч го давале...

Дали се овие нормални бе? Ај дури и снимка шо ќе има после полноќ....ако тоа е така зошто мора резултатот да го кажете можеби некој би планирал да го гледа тоа без спојлери после полноќ?!?

Ама добор ќе пишам мислење за оваа ситуација на групата за спорт на мт....oh wait, Слободата на говор во таа група не постои и немаш право да си пишеш нити да прашаш пошто некој не може да се соочи со негативни коментари...па никој не тера на коментари да враќат коментаторите барем оставете коментари можда некој ќе ми одговореше од обичните смртници.

Боже сачувај.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Зaштo им е сoбрaнискиoт кaнaл?

Тејлoр (y)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Пак да не го игра Клајн, ебаму кловнот глупав. Вилшир еден точен пас не поврза, абе се што допре уништи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom