Душеци

Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Ако ми веруваш, спремен со пари тргнав да го земам Memory душекот.
Како што излагам од работа, колега ми го направи најсељачкиот муабет, "абе не зимај од Комодита, не ги бива."
На прашањето зашто не ги бива, не добив никакво објаснување, туку само дека биле од Косово хахаха.
И сега знаеш коа ќе ти направи некој second guessing без врска, и се мислам дали да го земам душекот.
Го зема ли?
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
25
Поени од реакции
13
Дечки едно мислење за амеро виско лајн или за симпо со надушек
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.235
Поени од реакции
5.158
Најисплатливо е ефтин душек и да го мењаш на секои 4-5 години...

Пошо скапиот исто толку му е животот, макс 10 години
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
А од каде дај препорака
Од овде види а нарачај во нивната продавница во Градски ѕид, на крај на Партизанска. Работат 10-18ч пон - пет. Јас нарачав Ерго педик 190х90 за 13.800 ден, се чека макс 20 работни дена за испорака. На лежење ни се виде ок у салон.

Најисплатливо е ефтин душек и да го мењаш на секои 4-5 години...

Пошо скапиот исто толку му е животот, макс 10 години
Неточно, имам Фили Филипович 11-та година, го платив 24.000 ден и уште е добар. Кристина Дамил ги продаваа, сега ќе ги продаваат Југоекспорт стил, и сигурно цените ќе бидат плафон, за жал.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.944
Поени од реакции
1.919
Сакам да го сменам моменталниот душек што е во гарнитура која се спушта.
Така да душекот ќе бидр константно подложен на виткање.
Во една од продавниците за душеци прашав за наддушек продавачот ми кажа дека такво користење виткање ќе му го намали векот на користење и нема да е удобен и ќе се оштети со време, е сега колку време тоа ќе биде дали неколку месеци не знаеше да прецизира.

Доколку некој има искуство со ваков проблем нека ми даде совет, затоа што незнам што да барам и од каде да почнам и од каков материјал да биде?



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.631
Поени од реакции
38.808
дормео наддушек имаш, 4 или 5 цм. Тие не губат при виткање. Иако можеш да го чуваш у друга соба ако имаш и да го местиш пред спиење.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
365
Поени од реакции
1.183
Сакам да го сменам моменталниот душек што е во гарнитура која се спушта.
Така да душекот ќе бидр константно подложен на виткање.
Во една од продавниците за душеци прашав за наддушек продавачот ми кажа дека такво користење виткање ќе му го намали векот на користење и нема да е удобен и ќе се оштети со време, е сега колку време тоа ќе биде дали неколку месеци не знаеше да прецизира.

Доколку некој има искуство со ваков проблем нека ми даде совет, затоа што незнам што да барам и од каде да почнам и од каков материјал да биде?



Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Другар во такви душеци како што ги кажуваш се чуваат само пари ,тие душеци се измислени за чување кеш.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.944
Поени од реакции
1.919
дормео наддушек имаш, 4 или 5 цм. Тие не губат при виткање. Иако можеш да го чуваш у друга соба ако имаш и да го местиш пред спиење.
Ги гледав меѓутоа они се за виткање, мене ми треба за на преклоп така да можно е тие да се оштетат.
Баш сега гуглав мене ми треба на 3 преклопувања, меѓутоа дормео и велеа хоме немаат.




Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Ги гледав меѓутоа они се за виткање, мене ми треба за на преклоп така да можно е тие да се оштетат.
Баш сега гуглав мене ми треба на 3 преклопувања, меѓутоа дормео и велеа хоме немаат.




Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
Таков душек нема да најдеш по Дормео и слични продавници, зашто не се обидеш по фирми што произведуваат тука мебел, како Пункт, Јумис, Мебел-Ви итн...
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
644
Поени од реакции
1.766
Ги гледав меѓутоа они се за виткање, мене ми треба за на преклоп така да можно е тие да се оштетат.
Баш сега гуглав мене ми треба на 3 преклопувања, меѓутоа дормео и велеа хоме немаат.




Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
На 3 преклопувања имаш надушек во Комодита .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom