Другарка на сопругот

T

Tamora

Гостин
Е не ми се верува :ROFLMAO: Само жена одма мисли дека нејзиниот маж со првата што ќе седне на кафе ќе заврши во кревет. Ајде вака да се договориме...не знам дали си мажена, ако си почни одма. Ако не, кога ќе се омажиш. Забрани му на сопругот да има пријателка (една или повеќе), забрани му да има колешки на работа (и таму може да има секс нели?), забрани му сам да оди до продавница (од кај знаеш, може касиерката ќе го легне), забрани му да помине сам преку улица (може да го собере некоја со кола и да го искористи некаде)....едноставно забрани му да живее бре. Врзи го дома за радијатор и ќе биде 24 часа со тебе! Ама под еден услов...и ти да бидеш 24 часа дома, па ќе ти го видам тој брак каков ќе биде
Џабе прајме муабет јас и ти :) глуп си и не распознаваш основни термини помеѓу контрола љубомора другарство од преѓе стрижена бричена јас те прашвам едно ти ми враќаш трето
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Џабе прајме муабет јас и ти :) глуп си и не распознаваш основни термини помеѓу контрола љубомора другарство
Точно така, фала за навредата, а љубомората е твоја...јас немам проблем со доверба во мојата партнерка ;)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
185
Поени од реакции
222
слободно дојди, такви како тебе за појадок ги јадам :cool:

И јас мислам дека не ја разбра како што треба или пак се правиш. Tamora многу убаво те праша, а ти и избега од темата начисто.
Ако некоја “другарка“ на маж ми му се нафрла и очигледно сака јас да изгледам болно љубоморна. Јас би го замолила да престане да се дружи со таквиот тип на “другарки“ некоја кога гледа мене да ме повреди и да ми направи кавги во бракот со тоа што му се нафрла, нема потреба да му биди другарка на маж ми, а и самиот треба да го согледа тоа
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Многу нормално.
Не гледам зошто си љубоморна... Место да плачиш овде, оди гушни го, измасиркај го, сакај го, разговарајте за вашите планови... припреми вечера покани ја другарка му, осмех на лице, биди си фина и само опуштено...

Нема место за паника.. тој е со тебе, тој те одбрал тебе.. ако сака нешто да направи ќе направи не мора да има блиска другарка за тоа, а и ти во случајов само се сомневаш, затоа ќути си и не му ги кажувај своите сомнежи, туку работи на тоа тебе да те гледа како жена, а другарките како другарки.

Дај му слобода... остај го нека се дружи.. не му врши притисок, зошто колку повеќе му зборуваш за неа, толку повеќе тој ќе мисли на неа, а ќе осеќа одбивност према тебе.

Амбиентот во домот е доста важен, направи го за него совршен. Љуби си го сопругот се додека, НЕ ГО ВИДИШ со твои очи она што те тишти.

Поздрав...
 
T

Tamora

Гостин
јас не сум сите ;)
Дечко не ме интересира кој си каков си јас те прашав нешто логично би било да одговориш, без да пробаш да се истакуваш или да ми проповедаш затоа ќе се самоцитирам .
Значи одиме полека се работи за ти во брак каде не постои супер контрола онаа до која ти се држиш(проверување на тел.скајп фб дрн дрн ) , има ситуација каде твојата другарка е нападна не внимава на своето однесување + ја бие глас за неморална жена , по извесно време жената ќе ти забележи за однесувањето со дотичната . Дали во таква ситуација би ја држел пријателката на дистанца или ќе и поставиш ултиматум на сопругата дека ако и понатаму се меша во твоите пријателства ќе ја оставиш за другарката .
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Дечко не ме интересира кој си каков си јас те прашав нешто логично би било да одговориш, без да пробаш да се истакуваш или да ми проповедаш затоа ќе се самоцитирам .
Значи одиме полека се работи за ти во брак каде не постои супер контрола онаа до која ти се држиш(проверување на тел.скајп фб дрн дрн ) , има ситуација каде твојата другарка е нападна не внимава на своето однесување + ја бие глас за неморална жена , по извесно време жената ќе ти забележи за однесувањето со дотичната . Дали во таква ситуација би ја држел пријателката на дистанца или ќе и поставиш ултиматум на сопругата дека ако и понатаму се меша во твоите пријателства ќе ја оставиш за другарката .
Прва работа, немој ти мене дечко. Втора, темава не почна со таков проблем, туку "дали маж ми смее да има другарка или не". Трето, мислам дека доволно ти одговорив...ај сега продолжи да си живееш и другпат помалку квалификации од типот "глуп" си или "ако те најдам...." затоа што може да си го добиеш. Пријатен живот :cool:
 
T

Tamora

Гостин
И јас мислам дека не ја разбра како што треба или пак се правиш. Tamora многу убаво те праша, а ти и избега од темата начисто.
Ако некоја “другарка“ на маж ми му се нафрла и очигледно сака јас да изгледам болно љубоморна. Јас би го замолила да престане да се дружи со таквиот тип на “другарки“ некоја кога гледа мене да ме повреди и да ми направи кавги во бракот со тоа што му се нафрла, нема потреба да му биди другарка на маж ми, а и самиот треба да го согледа тоа
Сметам дека сопругот /дечкото е тој кој треба да постави јасни граници овде до каде смее да оди пријателката . Како што претходно реков ако се работи за вистинска пријателка никогаш не би дозволила вакво нешто свесно да флертува или да заведува некој кој е зафатен само да си го храни егото а тој демек нема заприметено па те прави будала ....што ти е па она ми е мене само другарка :)
--- надополнето: 6 септември 2013 во 19:01 ---
Прва работа, немој ти мене дечко. Втора, темава не почна со таков проблем, туку "дали маж ми смее да има другарка или не". Трето, мислам дека доволно ти одговорив...ај сега продолжи да си живееш и другпат помалку квалификации од типот "глуп" си или "ако те најдам...." затоа што може да си го добиеш. Пријатен живот :cool:
Како поинаку би те категоризирала по ваквите одговори не знам ? Ова се случува секогаш кога некој чита само наслов на темата ќе се испука ќе исплука и се држи до неговото ко пијан за стап.Од петни жили се мачам објаснувам а ти не сакаш да ми одговориш дека сум ти рекла дечко ??????????? Или сфати какви глупости изнапиша па ајде сега чао не играм поќе
Со здравје гледам дека не вреди да се разговара со тебе :LOL:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Дали сметате дека е Ок вашиот сопруг да има другарка и сеуште да се слушаат ??? Или јас сум проста и љубоморна или имам право што ми пречи тоа ????????
Ова е почетокот на темата? Од каде сега другарката флертува или не знам што прави со вашиот маж? Не бегам јас од темата, вие почнавте "што би било кога би било" муабети
 
T

Tamora

Гостин
Ова е почетокот на темата? Од каде сега другарката флертува или не знам што прави со вашиот маж? Не бегам јас од темата, вие почнавте "што би било кога би било" муабети
Форум е нормално дека дискусијата никогаш нема да се одвива според првите две реченици од насловот .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom